Агентом російської розвідки, який готував захоплення влади в Очакові, був екс-командир очаківських «морських котиків», – ЗМІ


13:2707.03.2023

Затриманим агентом російської розвідки, яка намагалась захопити владу в Очакові і завербувати мера, був разник Очаківського міського голови (ФОТО, ВІДЕО) – екс-командир 73-го морського центру спеціальних операцій Едуард Шевченко.

Про пишуть “Преступности.НЕТ”, посилаючись на власні джерела в СБУ.

Затримали Шевченко ще на початку лютого. Після чого з ним проводили слідчі дії.

Наразі суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці.

Довідка

Едуард Григорович Шевченко — український військовик Військово-Морських Сил Збройних Сил України, капітан I рангу.

Народився в 1977 році на Камчатці (РРФСР). Строкову військову службу проходив у місті Владивосток.

В 2000 році закінчив навчання в Чорноморському вищому військово-морському училищі імені Нахімова, місто Севастополь.

Брав участь в АТО.

У березні 2016 року був призначений на посаду начальника 73 МЦСпО, який базується в Очакові.

У травні 2017 року Військово-лікарська комісія діагностувала у Едуарда Шевченка посттравматичний синдром внаслідок служби в зоні бойових дій на сході і визнала його обмежено придатним до військової служби. На підставі висновків ВЛК, його було виведено у розпорядження Генерального штабу ЗС України. Шевченко не погодився з таким рішенням та подав позов до адміністративного суду. 7 вересня 2017 року суд визнав дії військового керівництва протиправними та зобов’язав направити офіцера на повторне проходження ВЛК.

26 лютого 2018 року Одеський апеляційний адміністративний суд у справі № 483/1384/17 скасував постанову Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області від 07 вересня 2017 року та офіцер продовжив військову службу у складі Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Лицар орденів Богдана Хмельницького II та III ступенів, повний кавалер ордена «За мужність». Має нагрудний знак “Знак пошани” та недержавну відзнаку Народний Герой України.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube