Данія шукає запчастини для обладнання систем водопостачання та опалення в Миколаєві (ВІДЕО)


11:2521.01.2023

Післявоєнне відновлення України коштуватиме до 600 млрд євро. І ця сума може ще значно збільшиться, кажуть у Світовому банку. Там вважають, що це має бути “поєднання державних і приватних грошей”. Але разом з тим, попри постійні обстріли Росією, відновлення України вже почалося, інформує FREEДОМ.

Відновлення України після завершення бойових дій стане найбільшим економічним проєктом Європи з часів Другої світової війни. Так вважають у Києві, але вважають за краще не чекати закінчення війни і починають роботу вже зараз. 

В Україні 160 тис. об’єктів інфраструктури та житлових будинків, які потрібно відновлювати. 

“Ми не чекаємо завершення бойових дій, а вже почали відновлювати інфраструктуру і житловий фонд на деокупованих територіях. Там, де зараз відносно безпечно. На цей момент у нас є розуміння щодо джерел фінансування відновлювальних робіт цього року на 3 мільярди доларів. З яких 50% – це кошти українського бюджету і ще 50% – це підтримка наших партнерів. Водночас ми розраховуємо, що нам вдасться суттєво збільшити цю суму й акумулювати на відновлення цього року близько 17 млрд дол”, — поінформував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

І Європа зацікавлена в цьому процесі. Наприклад, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) став брати участь у проєктах відновлення ще в жовтні 2022 року. Наразі вони задіяні у 524 проєктах в Україні, сукупні інвестиції становлять майже 18 млрд євро. І це не межа.

“Дуже важливо підтримати Україну просто зараз. Ми маємо бути готові до її відновлення, думати про це й організовувати таку роботу. Я переконана: чим більше ми зробимо зараз, тим більше шансів це дасть країні виграти цю війну, і тим менше доведеться вкладати у відбудову країни в майбутньому”, — заявила президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Відновлення післявоєнної України відбуватиметься паралельно з реформами. Президент Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн під час форуму в Давосі, закликала зарубіжних інвесторів підтримати економіку України. 

“Мій заклик до вас: нам потрібна будь-яка допомога “на борту”. Україна заслуговує мати стільки підтримки, наскільки це можливо. І нам потрібні не тільки інвестиції державного сектору, а й приватні інвестиції та ваші знання”, — акцентувала Урсула Фон дер Ляєн.  

Для залучення чеських компаній до відновлення України буде створено робочу групу. Про це заявили в Міністерстві економіки України. Прага — один із ключових європейських партнерів країни. 

Уряди європейських країн самостійно вкладаються у відновлення України. Данія, наприклад, крім гуманітарної та військової допомоги, взяла шефство над Миколаєвом. 

“Наш уряд сказав: хоча ми ніколи такого не робили раніше, але придумаємо як! І цей процес уже почався минулого літа. Ми сфокусувалися на першочергових потребах — відновленні вікон, пошуку запчастин для водопровідного обладнання та міської системи опалення.  У Данії зараз усі ставляться до цього з ентузіазмом. Тепер усі в Данії знають, що таке Миколаїв. І в Миколаєві тепер усі знають про Данію”, — розповів посол Данії в Україні Оле Едберг Міккельсен.

Відновлення України підтримують великі міжнародні фінансові, громадські організації та донорські фонди. 

“Україна зараз і, зокрема інфраструктурна галузь є зараз таким зеленим майданчиком (Green Project) для інновацій, для інвестицій, і в нашій країні ми можемо збудувати просто щось фантастичне, у нас є для цього всі можливості”, — директорка програми підтримки реформ Міністерства інфраструктури України Ірина Кошель-Репневська.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Данія шукає запчастини для обладнання систем водопостачання та опалення в Миколаєві (ВІДЕО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube