5 жінок-військовослужбовців з миколаївської бригади морської піхоти, яких в жовтні звільнили з полону, пройшли курс реабілітації в Польщі (ФОТО)


06:3522.12.2022

19 українок, звільнених з російського полону, пройшли курс реабілітації в Польщі. Серед них було 5 жінок-військовослужбовців 36 окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського.

Про це повідомили в бригаді, передає Інше ТВ.

З 30 листопада по 8 грудня 2022 року для цих українських жінок Solidarity Fund PL організувало відпочинково-реабілітаційну поїздку до громади Льондек-Здруй Нижньосілезького воєводства. Супроводжували їх і завжди були поряд дві професійні психологині.

Аби підтримати жінок, програма включала в себе 14 реабілітаційних процедур, лікарські консультації, загальнооздоровчі вправи, SPA, екскурсії, зустрічі з психологами, воркшопи, мінеральні води в Dom Zdrojowy та екскурсію до Вроцлава.

«Щоб зрозуміти, наскільки важливою і корисною була ця поїздка, необхідно порівняти обличчя дівчат, коли вони виходили з автобуса в Польщі, а потім коли сідали в автобус, щоб повернутися в Україну. Вони стали світлішими, змінився вираз обличчя і міміка. Неозброєним оком видно, що жінки набралися сил, відпочили, трохи відновили фізичне і психологічне здоров’я. Важливо було змінити картинку – прожити тиждень спокійно без повітряних тривог в мирній країні, пройти процедури, поплавати в басейні, насолодитися джакузі, подихати свіжим гірським повітрям, отримати ресурс від прекрасної природи… Перерахувати все неможливо. Але найголовніше і цілюще – це спілкування. Бути серед своїх. Всі дівчата відзначили, як важливо для них відчувати підтримку і розуміння жителів Польщі. Увага, турбота і бажання допомогти відчувалися кожну хвилину. Дуже важливим у відновленні є розуміння того, що ти не самотня у своїй біді. Навколо тебе є люди, яким ти важлива», – розповіла Олена Трегубенко, психологиня, експертка-консультантка проєкту.

Програма підтримки українських дітей та жінок, які постраждали внаслідок війни в Україні, реалізується Фондом міжнародної солідарності в рамках Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького, який створено з ініціативи Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як повідомляло Інше ТВ, 17 жовтня з російського полону звільнено 108 українських жінок – серед них є евакуйовані з «Азовсталі» і ув’язнені в ОРДЛО ще 2019 року (ФОТО, ВІДЕО). Серед них було 32 військовслужбовиці миколаївської бригади морської піхоти (ФОТО).© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube