Представники Миколаєва взяли участь у семінарі з обміну досвідом міста Гельсінкі у будівництві та утриманні укриттів цивільного захисту (ФОТО)


13:5614.12.2022

У місті Гельсінкі (Фінляндія) відбувся семінар щодо обміну досвідом у будівництві та утриманні укриттів цивільного захисту. Захід організований Європейською економічною комісією та міською владою Гельсінкі в рамках проекту «UN4Kharkiv та UN4Mykolaiv: Комплексна реабілітація населених пунктів (територій) в Україні».

У семінарі взяли участь перший заступник міського голови Віталій Луков та заступник директора департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков.

Про це повідомили у Миколаївській міській раді, передає Інше ТВ.

Нагадаємо, що проект підтримує зусилля національних та місцевих органів влади в Україні щодо планування та відбудови міст після війни. Проєкт зосереджений на пілотних містах Харків та Миколаїв. У Миколаєві генеральний план відновлення розробляється у співпраці з міжнародною компанією OneWorks.

За попередніми даними, внаслідок ворожих бомбардувань та обстрілів у Миколаєві пошкоджено 5870 житлових будинків, 320 навчальних закладів, 65 закладів охорони здоров’я, 131 заклад культури, 106 промислових підприємств.

Вторгнення росії змусило українські міста почати нарощувати потужності та отримувати знання про укриття цивільного захисту. Фінляндія має відповідний досвід та найкращі практики.

Наприклад, місто Гельсінкі з 1960-х років будує мережу бомбосховищ, які тепер можуть прийняти більше, ніж населення столиці. У Гельсінкі є приблизно 5500 укриттів цивільного захисту з приблизно 900 000 місць. Місць у сховищах достатньо, щоб задовольнити потреби не лише тих, хто живе в Гельсінкі, а й тих, хто приїздить. Сучасна інфраструктура цивільного захисту пропонує притулок від військових загроз, стихійних лих або іонізуючого випромінювання та токсичних речовин.

Учасники семінару ознайомилися з досвідом уряду Фінляндії у розробці правових та інституційних засад для укриттів цивільного захисту; обговорили правові, інституційні, фінансові та технічні проблеми будівництва та утримання укриттів цивільного захисту в Харкові та Миколаєві; сформулювали рекомендації щодо підходів до розробки нових генеральних планів, які забезпечуватимуть доступ людей у містах України до укриттів цивільного захисту, що також сприятиме реалізації Національного плану відновлення України.

Фінські експерти поділилися своїми технічними знаннями та баченням укриттів цивільного захисту, розташованих у житлових і громадських будівлях. 

 Як повідомляло Інше ТВ, станом на 14 грудня з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 14126 цивільних об’єктів.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube