У Миколаївській області відновлено оренду державного майна


11:4812.07.2022

З 24 лютого 2022 року було зупинені всі оголошені аукціони оренди державного майна до прийняття змін до закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Постановою Кабінету Міністрів України на час воєнного стану спрощено та пришвидшено процедури оренди держмайна, запроваджено знижки для орендарів.

Про це повідомив начальник Управління у Миколаївській області Регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олег Сокол, передає Інше ТВ.

Серед нових правил оренди:

  • строк оренди за новими договорами оренди — до кінця воєнного стану плюс 12 місяців після його припинення.
  • знижено авансовий платіж. Якщо раніше це було в залежності від об’єкту від 2 до 4 місячних орендних сплат, то наразі для всіх лише 1 місячна орендна оплата.
  • зменшено термін проведення аукціону. Раніше з дня публікації до аукціону мало пройти не менше 20 днів, а тепер – не менше 5 днів.
  • автоматичне продовження договорів, у який закінчився термін оренди у період воєнного стану.
  • документи підписуються в електронному вигляді.

Підприємці Миколаївської області можуть брати участь в програмі релокації бізнесу: орендувати приміщення на аукціонах за 1 гривню за 1 кв.м. у західних та центральних областях України (а саме: Вінницька, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська (крім м. Київ), Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області).

Окрім того, орендарі об’єктів держмайна у Миколаївській області (у межах Баштанського, Вознесенського районів (крім смт. Доманівка, Братське, м. Южноукраїнська), Миколаївського району (крім м. Миколаєва)), які мали чинні договори на 24 лютого 2022 року, повністю звільняються від орендної плати до кінця року. У інших районах області орендарі звільнені до 30 вересня 2022 року, а після визначених дат орендарі мають 50% знижку до закінчення воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення.

Орендарі, які призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану, повністю звільняються від орендної плати

 “Наприкінці червня розпочалася активна робота у Миколаївській області з оголошення аукціонів оренди держмайна, – розповів Олег Сокол, начальник Управління у Миколаївській області Регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях. – У липні 2022 року оголошено 6 аукціонів, з них 4 вже відбулись. Попри воєнний стан бізнес продовжує працювати та орендувати об’єкти держвласності. На одному з аукціонів по об’єкту розташованому у Миколаївському порту ціна оренди зросла з 560 грн. до 6503 грн на місяць. Крім цього, продовжується робота щодо виявлення нових об’єктів оренди та підготовка їх до виставлення на аукціони. Вся інформація щодо доступних для оренди об’єктів державного майна розміщена на сайті orenda.gov.ua та у системі prozorro.sale.

Як повідомляло Інше ТВ, Оренда.Допомога: в Україні з’явився сервіс для підтримки орендарів державного майна.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'У Миколаївській області відновлено оренду державного майна' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube