Невідомі дрони були помічені і електронно дезактивовані на військовій базі в Румунії


06:4817.04.2024

Декілька непізнаних дронів були помічені вночі з 15 на 16 квітня військовослужбовцями 57-ї авіабази імені Михайла Когелнічану в Румунії.

Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

Генерал Константін Спіну сказав, що безпілотники були електронно заглушені, оскільки вони ризикували заважати польотам бази, і що такі випадки трапляються часто.

У понеділок, 15 квітня, між 22:30 і 12:30, персонал, який ніс службу на 57-й авіабазі імені Михайла Когалнічану, повідомив про присутність безпілотного літального апарату (дрона) в повітрі поблизу міжнародного аеропорту “Михайла Когалнічану”, а згодом ще двох таких апаратів, йдеться в заяві ВПС Румунії, опублікованій у вівторок вдень.

Безпілотники, які були помічені електронними, оптичними і візуальними засобами, були невеликими, швидше за все, комерційного типу і літали на низьких швидкостях і на невеликій висоті, повідомило джерело.

“Відповідно до процедур, було вжито всіх заходів для забезпечення безпеки повітряного простору, а органи управління цивільним повітряним рухом були оперативно поінформовані про ситуацію, що склалася. Також неодноразово застосовувалися засоби радіоелектронної боротьби, а радіолокаційний і візуальний контакт з останніми двома системами був втрачений близько 00.30”, – заявили у ВПС Румунії.

Командування 57-ї авіабази імені Михайла Когелнічану передало справу до Військової прокуратури для застосування заходів, передбачених законодавством у таких ситуаціях.

У військовій частині також призначена комісія з розслідування події на чолі з начальником штабу 57-ї авіабази.

Відповідно до законодавства, польоти повітряних суден у національному повітряному просторі, в тому числі безпілотні польоти, можуть бути дозволені тільки тим підрозділом, який здійснює управління повітряним рухом в даному районі.

Недотримання цих правил є правопорушенням і карається штрафом у розмірі від 5 000 до 9 000 леїв. (% тис лей – це приблизно 11 тис грн., – ІншеТВ).

Нагадаємо, що у Румунії побудували найпотужніший у ЄС термінал для перевалки українського зерна© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube