У Червоному морі затонуло цивільне судно, атаковане хуситами


19:4802.03.2024

У Червоному морі внаслідок обстрілу єменськими хуситами затонуло суховантажне судно Rubymar, яке ходило під прапором Беліза.

Про це 2 березня поінформував визнаний міжнародним співтовариством уряд Ємену, передає «Гордон».

“Кризисна група, що займається судном Rubymar, оголосила про затоплення корабля під прапором Беліза біля берегів Ємену після двох терористичних атак, скоєних ополченцями-хуситами, яких підтримує іранський режим. […] Судно покинули напризволяще більш ніж на 12 днів”, – ідеться в повідомленні.

У релізі констатують, що затоплення суховантажного судна спричинить екологічну катастрофу в Червоному морі в цілому і в територіальних водах Ємену зокрема.

Автори повідомлення поклали на хуситів відповідальність і за екологічну катастрофу, і за загрозу міжнародному миру й безпеці, і за ускладнення гуманітарної ситуації в регіоні через напади на морські судна та міжнародні судноплавні лінії.

Про обстріл хуситами 18 лютого британського судна Rubymar, яке прямувало під прапором Беліза, Центральне командування США повідомляло в соцмережі Х. За даними американських військових, хусити випустили по судну дві ракети.

Пізніше в Центркомі США зазначили, що судно стоїть на якорі та повільно набирає воду. На момент нападу Rubymar перевозив понад 41 тис. тонн добрив.

За даними сервісу відстеження судів VesselFinder, останнім портом, до якого заходив Rubymar, був Хор Факкан в ОАЕ, це було 11 лютого.

Як повідомляло Інше ТВ, Прибуток від Суецького каналу впав майже вдвічі через атаки хуситів – Bloomberg© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube