Біля місця пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією знайшли великий якір і вже знають, чий він (ФОТО)


08:0226.10.2023

Поруч із пошкодженою ділянкою газопроводу Balticconnector між Фінляндією та Естонією виявлено великий якір.

Про це повідомляє Центральна кримінальна поліція Фінляндії (KRP), інформує Служба новин Yle.

Якір вагою в 6 тисяч кілограмів підняли з місця події рано вранці у вівторок. У нього відсутня одна з лап.

За даними поліції, на морському дні з одного боку від місця пошкодження виявлено широкий слід волочіння, а з іншого боку – вузький слід, який тягнеться на схід на кілька кілометрів.

Поліція повідомляє, що якір належить до китайського вантажного корабля, що проходив через цей район у ніч із 7 на 8 жовтня. Тепер слідство зосередиться на питанні, був цей вчинок умисним чи ні.

Розрив газопроводу Balticconnector також збігається з розривом кабелю передачі даних між Фінляндією та Естонією. Зламаний якір знайшли поряд з ділянкою пошкодження газової труби.

Наразі влада Фінляндії тісно співпрацює з владою Китаю у справі. Зараз судно перебуває в російських територіальних водах на Північному морському шляху.

Як повідомляло Інше ТВ, Національне бюро розслідувань Фінляндії у справі про пошкодження газопроводу Balticconnector перевіряє китайський корабель Newnew Polarbear та російський «Севморпуть», які перебували в цьому районі під час інциденту.

Під час попереднього розслідування було встановлено, що переміщення китайського судна Newnew Polar Bear під прапором Гонконгу відповідають часу та місцю пошкодження труби.

Командувач ВМС Тоні Йоутсі заявив, що судно не зупинилося і не сповільнило хід. За даними KRP, після проходження газової труби корабель почав рухатися повільніше.

Робін Лардо, голова Департаменту кримінальних розслідувань, повідомив, що слідство тепер також вивчає можливі зв’язки Росії з Newnew Polar Bear. Російське судно “Севморпуть” більше не є головним об’єктом розслідування.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube