Китай і РФ ветували резолюцію Радбезу щодо Гази, ХАМАС їм подякував


08:3126.10.2023

У середу Росія та Китай наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яку розробили США, щодо війни між Ізраїлем і палестинськими бойовиками ХАМАС у Секторі Гази.

Про це повідомляє Reuters.

Резолюція була спрямована на вирішення гуманітарної кризи в Секторі Гази, закликала призупинити насильство, щоб забезпечити доступ допомоги.

Об’єднані Арабські Емірати також проголосували проти, 10 членів проголосували “за”, а двоє утрималися.

Рада Безпеки ООН не змогла ухвалити жодної резолюції стосовно війни Ізраїлю та ХАМАС, відхиливши конкуруючі пропозиції США та Росії, пише Associated Press.

Резолюція США підтверджувала право Ізраїлю на самооборону, закликала до поваги до міжнародних законів — особливо щодо захисту цивільних осіб — і закликала до «гуманітарних пауз» для доставки вкрай необхідної допомоги в Газу. Під час голосування за цю пропозицію 10 з 15 країн-членів проголосували за, три — Росія, Китай та ОАЕ — проти і дві країни — Мозамбік та Бразилія — утрималися. Резолюція не була прийнята через те, що і Росія, і Китай наклали вето.

Російська резолюція закликала до негайного «гуманітарного припинення вогню» та однозначно засуджувала атаки ХАМАС 7 жовтня в Ізраїлі,  а також «невибіркові атаки» на цивільних осіб та цивільні об’єкти в Газі. 

Пропозиція РФ не знайшла підтримки: за неї проголосували чотири учасники, ще два виступили проти,  дев’ять — утримались.

Для ухвалення рішення має набрати щонайменше дев’ять голосів «за».

Терористи високо оцінили зрив американської пропозиції.

Голова політбюро терористичної організації ХАМАС Ісмаїл Ханія подякував Росії та Китаю за їх позицію на засіданні Ради безпеки ООН, де розглядалась резолюція Сполучених Штатів Америки щодо війни на між Ізраїлем та ХАМАС, повідомляють пропагандистські ЗМІ.

«Ми високо оцінюємо позицію Росії та Китаю в Раді Безпеки ООН», -йдеться у заяві політичної партії. Ханія подякував обом країнам за «зрив американської резолюції».

«Він також висловлює свою вдячність усім країнам усередині та за межами Ради Безпеки, які закликали покласти край агресії проти нашого палестинського народу в секторі Газа», — йдеться у повідомленні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube