Проросійська блогерка і ексекстрасенс з Латвії попросила притулку у Білорусі – і повторила текст біглого польського судді


11:0326.06.2024

Ольга Чернявська з Латвії, громадська активістка, блогер і колишня кандидатка в депутати Європарламенту, втекла з країни і попросила Мінськ про політичний притулок. В інтерв’ю, яке вона дала білоруським ЗМІ, вона майже слово в слово повторила слова колишнього польського судді Томаша Шмидта, який теж втік до Білорусі і якого на батьківщині звинувачують у шпигунстві.

Про це пише Gazeta Wyborcza.

Чернявська – 41-річна домогосподарка і мати двох дітей. На останніх виборах вона була кандидатом до Європарламенту від популістського об’єднання “Молоді ліві”. За даними порталу Zerkalo.io, на виборах вона отримала 2,13% голосів виборців, а до виборів і втечі до Білорусі була невідомою в Латвії.

Чернявська як Шмідт

13 червня вона дала інтерв’ю білоруському пропагандистському телеканалу АТН, який зобразив латвійку як “кандидата в депутати Європарламенту”, яка “була змушена повністю покинути країну, побоюючись за своє життя і здоров’я”.

В інтерв’ю ATN Чернявська розповідає про те, як вона відчуває загрозу своєму здоров’ю та життю в Латвії, нібито через свою політичну діяльність. За словами латвійки, в її країні відсутня свобода слова і майже кожна діяльність перебуває під контролем державної служби безпеки. В інтерв’ю вона підкреслила, що громадян Латвії, які не підтримують Україну, звинувачують у тому, що вони є російськими агентами. Вона також заявила, що чотирьох “непокірних” блогерів вже відправили до латвійських в’язниць. Однак вона не назвала жодного з них поіменно.

Портали Belat.eu, Zerkalo.io та інші, які висвітлювали її справу, зазначають, що слова Чернявської майже ідентичні думкам, висловленим колишнім суддею Томашем Шмідтом, який виїхав до Білорусі наприкінці квітня.

Як і Шмідт, Чернявська позиціонує себе як велику патріотку. Вона хвалить білоруського диктатора Олександра Лукашенка за “безпеку в країні”. Вона також застерігає білорусів від “західних цінностей”, які “приносять лише руйнування”. Як і Шмідт, латвійка стверджує, що її країна перебуває під американською окупацією. Згідно з наративом біженки, Латвія – це країна, де вибори фальсифікуються, а навчальні заклади, офіси і лікарні закриваються через брак грошей. Тим часом гроші йдуть на озброєння та допомогу Україні.

ЛГБТ та домашнє насильство

За інформацією Zerkalo.io, Чернявська – бухгалтер за освітою. Вона мала невдалу кар’єру за кордоном, у тому числі в США, звідки її видворили за порушення міграційного законодавства. Окрім бухгалтерської освіти, вона також має ступінь бакалавра з “космогуманізму” (напрямок, що поєднує психологію, езотерику та космологію). “Вона деякий час працювала екстрасенсом”, а також була персональним тренером. В ефірі білоруського телебачення вона заявила, що прийняла рішення балотуватися до Європарламенту “після отримання знаків від Всесвіту”. Портал Zerkalo.io зазначає, що Чернявська безуспішно намагалася здобути популярність як блогер в Instagram і TikTok, де, серед іншого, вульгарно ображала політиків, підтримуючи у своїх відео російський наратив, не в останню чергу про вторгнення в Україну. За інформацією Belsat.eu, латвійку кілька разів затримувала поліція, вона постала перед судом за домашнє насильство. Вона була позбавлена опіки над дочкою від першого шлюбу.

Асоціація молодих латишів, за списком якої вона балотувалася до Європарламенту, є популістською політичною групою, яка виступає проти ЛГБТ-руху, мігрантів і самого Європейського Союзу, який, на думку Чернявської, повинен компенсувати Латвії “збитки, завдані закриттям підприємств і місцевих банків”.

Нагадаємо, Польський суддя втік до Білорусі і попросив політичного притулку – бо “влада у Варшаві веде країну до війни” (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube