Хусити атакували українське судно Verbena двома протикорабельними крилатими ракетами в Аденській затоці


12:1314.06.2024

Хусити атакували корабель “Вербена” в Аденській затоці, есмінець ВМС США “Філіппін Сі” евакуював пораненого моряка.

Про це повідомляє Центральне командування Збройних сил США у Twitter

-Сьогодні підтримувані Іраном хусити запустили дві протикорабельні крилаті ракети (ПКР) в Аденську затоку. Обидві ракети влучили в суховантаж “Вербена” під прапором Палау, що належить Україні та експлуатується Польщею. Суховантаж “Вербена” нещодавно пришвартувався в Малайзії і прямував до Італії з вантажем дерев’яних будівельних матеріалів.

Суховантаж “Вербена” повідомив про пошкодження і подальшу пожежу на борту. Екіпаж продовжує боротися з вогнем. Один цивільний моряк отримав важкі поранення під час нападу.

Літак з есмінця ВМС США “Філіппін Сі” (CG 58) евакуював пораненого моряка на корабель партнерських сил, що знаходився неподалік, для надання медичної допомоги.

Хусити атакували українське судно Verbena двома протикорабельними крилатими ракетами в Аденській затоці 1
Хусити атакували українське судно Verbena двома протикорабельними крилатими ракетами в Аденській затоці 3

Така безрозсудна поведінка підтримуваних Іраном хуситів загрожує регіональній стабільності і ставить під загрозу життя моряків у Червоному морі і Аденській затоці. Хусити стверджують, що діють від імені палестинців у Газі, проте вони обирають мішенню і загрожують життю громадян третіх країн, які не мають жодного відношення до конфлікту в Газі. Постійна загроза безпечному транзиту через регіон з боку хуситів ускладнює надання критично важливої допомоги населенню Ємену і Гази. ЦЕНТКОМ США продовжуватиме діяти разом з партнерами з метою притягнення хуситів до відповідальності і послаблення їх військового потенціалу, – йдеться у повідомленні.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube