Конституційний Суд України знову без голови. Чому і що буде далі


12:0030.05.2024

У виконувача обов’язків голови Конституційного Суду Сергія Головатого закінчилися повноваження судді у зв’язку з досягненням ним 70-річного віку.

Про це повідомила у коментарі Укрінформу керівник Управління комунікацій та міжнародного співробітництва КСУ Мар’яна Гайовська-Ковбасюк.

«У Сергія Головатого 30 травня припинено повноваження судді Конституційного Суду у зв’язку досягненням ним 70 років – граничного віку для перебування на посаді судді КС. Відтак із Головатим припинено трудові відносини», – сказала вона.

Оскільки у КС немає ні голови, ні його заступника, обов’язки голови Суду виконуватиме старший за віком суддя, зараз це Віктор Кривенко.

Крім того, КС працює на межі кворуму: чинними залишаються 13 суддів за необхідної кількості 18. Для ухвалення рішення Великої палати КС потрібно щонайменше 10 голосів.

Як повідомлялося, Головатий склав присягу судді КС у березні 2018 року. Восени 2019 року він був обраний заступником голови Суду.

З березня 2021 року Головатий став виконувати обов’язки голови КС після того, як Президент звільнив тодішнього очільника КС Олександра Тупицького.

Останній оскаржив указ Президента у Верховному Суді.

Нагадаємо, у Конституційному суді хоче служити миколаївський суддя, який продав квартиру і став на облік у центрі для безпритульних. І не тільки (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube