Матрос в Очакові радив російським загарбникам на Кінбурні, як краще атакувати ЗСУ. Вирок суду


19:1005.05.2024

Заводський районний суд міста Миколаєва визнав військовослужбовця Збройних сил України в державній зраді.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Обвинувачений мобілізувався у травні 2022 року і був зарахований у званні матроса. Він служив в Очакова і в його обовʼязки під час бойового чергування входило з берега через бінокуляр спостерігати за переміщенням російської армії на півострові Кінбурнська коса.

Наприкінці 2022 року з корисливих та ідеологічних мотивів, а також непогоджуючись із політикою влади в Україні, солдат у Telegram вступив у змову з представником РФ і передавав йому інформацію вйськового характеру.

У судовому засіданні чоловік вину не визнав. Росіянин нібито сам йому почав писати, коли він був на лікарняному і думав спочатку, що це жарт, що повідомлення прийшло з російського номеру. Обвинувачений підтвердив, шо вислав співрозмовнику відео, зокрема обстрілу острову Майського та інші зображення. Однак вважав, що ця інформація не була важлива та жодної загрози державному суверенітету України не несла. Керівництву про переписку не розповівдав, оскільки нібито мав неприязні стосунки з командиром взводу. Крім того, згодом вирішив, що листується із представником українських спецслужб, які його провокують та яких він спробує вивести на «чисту воду». Обвинувачений сказав, що це кримінальне провадження сфабриковане працівниками Служби безпеки України.

Але скоєння злочину підтверджувалося перепискою обвинуваченого. Він, зокрема, радив росіянам краще маскуватися на Кінбурнській косі, здавав позиції свого підрозділу і коригував обстріли ворога: «Смотри, вы по нам лупите, мы с начала лета никуда не переезжаем», «Так на старом месте и живем», «Шахидом четко бахнули», «Град 10 метров мимо», «Фосфором тоже рядом». 6 лютого 2023-го він надіслав інформацію про те, що українці скерували дві ракети по позиціям збройних сил Російської федерації на півострові Кінбурнська коса і ще ведеться артилерійський вогонь. Росіянин у відповідь його також застерігав: «Обстрелов будет много, береги себя».

Обвинувачений писав про неефективність дій окупантів і запропонував власний варіант тактики наступу на позиції ЗСУ. На прохання росіянина він переслав фото та відео свого пристрою спостережання і його технічні характеристики. Представник РФ відповів, що це хороший апарат і поцікавився, скільки вони таких мають.

Серед іншого матрос перевірив одну з адрес, чи немає там штабу військовослужбовців ЗС України, маючи завдання по можливості сфотографувати обʼєкт із привʼязкою до місцевості для майбутнього ворожого ракетного удару. Але за вказаною адресою обвинувачений військових не виявив. У другій половині лютого 2023 року він також корегував російські артилерійські обстріли по місцю розташування свого підрозділу.

Феесбешник повідомив, що оскільки його співрозмовник військовий і дає цінну інформацію, то з ним звʼяжеться його начальник, який з метою конспірації спочатку напише, що він звертається за оголошенням про продаж авомобіля.

Наприкінці квітня 2023-го представник РФ просив погодити заохочення джерела інформації сумою в 15 тисяч рублів. Повідомлення було адресоване оперуповноваженому ФСБ РФ по Бєлогородській області РФ. Для грошової винагороди обвинувачений створив електронний гаманець і в переписці запитував, коли йому заплатять, але кошти вочевидь отримати не встиг.

У судовому засіданні допитали 16 українських військових, як служили разом із обвинуваченим. Вони підтвердили, що усі періодично заступали на чергування щодо спостереження за ворогом на Кінбурській косі з допомогою спеціального приладу. У випадку контактв із представниками країни агресора обовʼязково мали повідомляти керівництво. Свідки сказали, що нічого не знали про співпрацю обвинуваченого з ворогом, під час спільної військової служби вони цього не помічали і про все дізналися у день його затримання.

Чоловік одружений, має на утриманні малолітню дитину, за місцем військової служби йому видали посередню характеристику. Вироком суду йому призначено 15 років тюремного покарання із конфіскацією усього майна.

Із вироку вбачається, що раніше у 2022 році феесбешник співпрацював із жителем Миколаєва на імʼя Саша, який потім виїхав з України і порадив росіянину обвинуваченого.

У вересні 2022-го Саша написав: «Я могу дать телефон человека который сейчас служит нацистам в Очакове по причине что его семья осталась весной без еды и ему нужны были деньги. Его призвали по повестке Вы можете как ко мне обратится. Не побоится ли он я не знаю (…) Я надеюсь, что ему не успели промыть мозги нацисты».

У листуванні із росіянином цей чоловік висловлює антиукраїнські погляди і нарікає, що всі «нормальні» люди повиїздили і залишилися або ті, хто боїться, або проукраїнськи налаштовані, яких він образливо називає «кастрюлеголовими». 

— У меня сильные возможности в Херсоне, я там с самого начала СВО работал, но по Николаеву совсем недавно начал работать и пока ещё слабые у меня позиции в Николаеве. Люди запуганы… Мне очень нужна ваша помощь, — пояснює феесбешник.

— Я бы рад Вам помочь. Но то, что можно было сделать в первые месяцы, сейчас это совсем невозможно. За это время очень много людей, боясь что их здадут соседи за инокомыслие, уехал. Те кто остались (кастрюлеголовые) как с цепи сорвались. Бегают то скаты таскали, то крестики на асфальте искали… — відповідає Саша.

 Ещё далеко не всё потеряно. То что вы выехали, это временная мера. У нас есть план как вернуть русские земли и города в состав России, всё только начинается. У вас есть шанс воспитать своего сына не только в родном городе, но и в родной стране — в России! Но для того чтобы уберечь своего ребёнка от нацистов и бандеровцев — нужно поработать сейчас, пока есть возможность быть полезным для своей родины. А для того, чтобы всё было безопасно, я буду вас консультировать.

— Все правильно тушите везде подстанции и мосты вас должны боятся хватит гуманности хохлы должны стоять на коленях и доже не мечтать поднять голову. Когда Вас начнут боятся тогда и будет победа (…) Это надо сделать уже вчера иначе вы приедете просто на руины где не будет НЕЧЕГО. На сегодня Николаев покинуло более половины людей и большинство это нормальные адекватные люди. Тушите свет кастрюлеголовым пусть Европа поможет. Так вы выровняйте баланс между уже сейчас голодающими и зажравшимся семьями горе вояк. Тушите сейчас, зимой просто все подохнут. Не должно быть телевизоров, телефонов, не холодильников… У малоимущих и так этого нет.

Як бачимо, і окупант, і миколаївський ждун “русского міра” російською мовою володіють однаково, але що є, те є.

Чи ідентифіковано цього Сашу, який листувався із феесбешником, наразі не відомо.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube