Є прогрес щодо зняття блокади українсько-польського кордону: в Варшаві пройшли українсько-польські урядові консультації (ВІДЕО)


15:1628.03.2024

Сьогодні, 28 березня, пройшов черговий раунд українсько-польських урядових консультацій.

Про що говорили, на спільній пресконференції розповіли прем’єри України та Польщі Денис Шмигаль та Дональд Туск.

Про це передає Інше ТВ.

«Немає такої сили, яка б могла підірвати нашу дружбу, нашу солідарність. Ми завжди з вами разом, в цей драматичний період історії.

В питанні сільського господарства пішли вперед. Польща доєднається до фактичного ембарго російської та білоруської сільгосппродукції – введення 50% мито. Чекаємо на офіційне рішення.

Шукаємо узгоджених рішень, які будуть захищати польських і українських сільгоспвиробників. І ми дуже близькі до того, щоб конкуренція з боку українських перевізників не була такою болючою для польських перевізників», – сказав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, додавши, що, допоки Польща і Україна разом, російська агресія не страшна.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував за плідну роботу і особливо – за створення бронетанкової коаліції.

Торкнувся Шмигаль і теми блокування кордону.

«Блокада українського кордону з боку окремих груп шкодить економіці Польщі, Європейського Союзу, України. Завдяки ЗСУ Україна розблокувала Чорне море. З 17 мл.тонн агропродукції лише 2 млн.тонн експортується наземним транспортом через наш західний кордон. Але водний коридор дуже чутливий до без пекової ситуації, тому і далі потребуємо солідарності. У наших урядів спільне розуміння важливості цього проєкту, так само і спільне розуміння того, що питання кордону необхідно вирішувати комплексно. Україна запропонувала певні кроки, ми обговорювали їх з паном Прем’єр-міністром, ми оптимістично працюємо. Наше зерно не потрапляє на польський ринок, такі дозволи ми будемо видавати тільки за погодженням з польським урядом. Україна погодилась на «запобіжники», сейвгард, на компроміс. Це для нас не дуже добре, але це треба, щоб аграрний експорт з України не ніс шкоди польським виробникам.

Крок другий. Україна звернулась до ЄК щодо скринінгу законодавства щодо аграрної політики. Очікуємо, що це відбудеться наприкінці квітні.

Крок третій – заборона експорту російської і білоруської агропродукції до ЄС.

Маємо проект угоди щодо необхідність спільного контролю на КПП. Ми узгодили текст угоди, зараз вона на верифікації в ЄК. Також плануємо нові КПП.

Ми точно маємо прогрес щодо зняття блокади. Наш план виконується, і важливо зберегти цю динаміку», – сказав Денис Шмигаль.

Як повідомляло Інше ТВ, Сьогодні у Польщі зустрінуться Туск і Шмигаль: говоритимуть про ситуацію на українсько-польському кордоні і сільське господарство© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube