За рішенням суду Миколаєва арештували херсонську депутатку – співпрацювала з окупантами під псевдонімом


09:5711.03.2024

Слідчим суддею Центрального районного суду м.Миколаєва розглянуто клопотання про обрання міри запобіжного заходу чинній депутатці Херсонської обласної Ради, яка до грудня 2022 року очолювала Управління охорони здоров’я Херсонської міської Ради.

Остання підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, повідомили у пресслужбі Центрального районного суду м.Миколаєва.

Відповідно до матеріалів клопотання, в період окупації Херсону, посадовиця погодилась на пропозицію обійняти посаду в окупаційній адміністрації держави-агресора, а саме «начальника Управління охорони здоров’я Департаменту соціальної політики ВЦА Херсонської міської територіальної громади».

З метою уникнення викриття з боку правоохоронних органів України та притягнення до кримінальної відповідальності за колабораціонізм, підозрювана, перебуваючи на посаді, використовувала псевдоніми.

У судовому засіданні, підозрювана заперечила свою провину, повідомила, що голова окупаційної адміністрації Володимир Сальдо особисто пропонував їй очолити обласне управління охорони здоров’я, на що вона відповіла відмовою. Додала, що їй ще кілька разів пропонували очолити різні медичні заклади, проте вона не погоджувалась.

Також зазначила, що продовжувала перебувати на посаді, на яку її було призначено ще до окупації, проте робота Управління майже не велась, до того ж, жодних документів як посадова особа вона не підписувала. Водночас, не змогла пояснити щодо наявності її підпису, як начальника Управління охорони здоров’я Департаменту соціальної політики ВЦА Херсонської міської територіальної громади, створеного окупаційною адміністрацією.

Заслухавши думки сторін та дослідивши матеріали клопотання, зокрема протоколи допитів свідків та висновок почеркознавчої експертизи, суд дійшов висновку про обґрунтованість підозри і наявність зазначених в клопотанні ризиків

За такого, слідчий суддя постановила застосувати щодо підозрюваної запобіжний захід у виді тримання під вартою, без права внесення застави.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube