Цьогорічний «Оскар»: всі переможці 96-ї премії


09:3811.03.2024

У ніч із 10 на 11 березня в Лос-Анджелесі відбулася 96-та церемонія вручення премії “Оскар”.

Переможцем у головній категорії “Найкращий фільм” очікувано стала стрічка Крістофера Нолана “Оппенгеймер”. Найкращим актором став Кілліан Мерфі за роль у фільмі-переможці, найкращою акторкою — Емма Стоун, яка зіграла в картині “Бідолашні створіння”.

Для українців цей вечір теж став тріумфальним — стрічка “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова здобула премію “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав “Оскар”.

Про це пише Vogue.ua.

Найкращий фільм

“Оппенгеймер”

“Американське чтиво”

“Анатомія падіння”

“Барбі”

“Бідолашні створіння”

“Вбивці квіткової повні”

“Залишенці”

“Зона інтересу”

“Маестро”

“Минулі життя”

Найкраща режисерська робота

Крістофер Нолан — “Оппенгеймер”

Жустін Тріє — “Анатомія падіння”

Мартін Скорсезе — “Вбивці квіткової повні”

Йоргос Лантімос — “Бідолашні створіння”

Джонатан Ґлейзер — “Зона інтересу”

Найкраща чоловіча роль

Кілліан Мерфі — “Оппенгеймер” (за роль Роберта Оппенгеймера)

Бредлі Купер — “Маестро” (за роль Леонарда Бернстайна)

Колман Домінго — “Растін” (за роль Байарда Растіна)

Пол Джаматті — “Залишенці” (за роль Пола Ганема)

Джеффрі Райт — “Американське чтиво” (за роль Телоніуса “Монк” Еллісона)

Найкраща жіноча роль

Емма Стоун — “Бідолашні створіння” (за роль Белли Бакстер)

Аннетт Бенінг — “Ніад” (за роль Діани Ніад)

Лілі Гладстон — “Вбивці квіткової повні” (за роль Моллі Баркгарт)

Сандра Гюллер — “Анатомія падіння” (за роль Сандри Войтер)

Кері Малліган — “Маестро” (за роль Фелісії Монтеалегре)

Найкраща чоловіча роль другого плану

Роберт Дауні-молодший — “Оппенгеймер” (за роль Льюїса Штрауса)

Стерлінг К. Браун — “Американське чтиво” (за роль Кліффорда “Кліфф” Еллісона)

Роберт Де Ніро — “Вбивці квіткової повні” (за роль Вільяма Гейла[en])

Раян Ґослінґ — “Барбі” (за роль Кена)

Марк Раффало — “Бідолашні створіння” (за роль Дункана Веддерберна)

Найкраща жіноча роль другого плану

Да’Він Джой Рендольф — “Залишенці” (за роль Мері Лемб)

Емілі Блант — “Оппенгеймер” (за роль Кетрін Оппенгеймер)

Даніель Брукс — “Барва пурпурова” (за роль Елізабет)

Америка Феррера — “Барбі” (за роль Ґлорії)

Джоді Фостер — “Ніад” (за роль Бонні Столл)

Найкращий оригінальний сценарій

Жустін Тріє та Артур Арарі — “Анатомія падіння”

Девід Гемінгсон — “Залишенці”

Бредлі Купер та Джош Сінгер — “Маестро”

Семмі Берч — “Травень, грудень”

Селін Сонг — “Минулі життя”

Найкращий адаптований сценарій

Корд Джефферсон — “Американське чтиво”

Ґрета Ґервіґ та Ноа Баумбак — “Барбі”

Крістофер Нолан — “Оппенгеймер”

Тоні Макнамара — “Бідолашні створіння”

Джонатан Ґлейзер — “Зона інтересу”

Найкращий документальний повнометражний фільм

“20 днів у Маріуполі” — Мстислав Чернов, Мішель Мізнер та Рейні Аронсон-Рат

“Бобі Вайн: Народний президент”

“Вічна пам’ять”

“Убити тигра”

“Чотири доньки”

Найкращий документальний короткометражний фільм

“Остання ремонтна майстерня”

“Азбука книжкової заборони”

“Цирульник з Літл-Рока”

“Острів між”

“Най Най і Вай По”

Найкращий міжнародний художній фільм

“Зона інтересу” — Джонатан Ґлейзер (Велика Британія)

“Я — капітан” — Маттео Ґарроне (Італія)

“Ідеальні дні” — Вім Вендерс (Японія)

“Снігова спільнота” — Хуан Антоніо Байона та Белен Атіенса (Іспанія)

“Учительська кімната” — Ількер Чатак (Німеччина)

Найкращий анімаційний повнометражний фільм

“Хлопчик і чапля”

“Мрії робота”

“Людина-павук: Крізь Всесвіт”

“Німона”

“Стихії”

Найкращий ігровий короткометражний фільм

“Чудова історія Генрі Шугара” — Вес Андерсон та Стівен Рейлз

“Після”

“Непереможні”

“Лицар удачі”

“Червоний, білий і синій”

Найкращий анімаційний короткометражний фільм

“Війна закінчилася!”

“Лист до свині”

“Дев’яносто п’ять почуттів”

“Наша уніформа”

“Пахідерма”

Найкраща музика до фільму

“Оппенгеймер”

“Американське чтиво”

“Індіана Джонс і реліквія долі”

“Вбивці квіткової повні”

“Бідолашні створіння”

Найкраща пісня до фільму

“What Was I Made For?” (Біллі Айліш та Фіннеас О’Коннелл) — “Барбі”

“The Fire Inside” (Даян Воррен) — “Flamin’ Hot”

“I’m Just Ken” (Марк Ронсон та Ендрю Ваятт) — “Барбі”

“It Never Went Away” (Джон Батіст та Ден Вілсон) — “Американська симфонія”

“Wahzhazhe (A Song for My People)” (Скотт Джордж) — “Вбивці квіткової повні”

Найкращий звук

“Зона інтересу”

“Творець”

“Маестро”

“Місія неможлива: Розплата. Частина перша”

“Оппенгеймер”

Найкраща робота художника-постановника

“Бідолашні створіння”

“Барбі”

“Вбивці квіткової повні”

“Наполеон”

“Оппенгеймер”

Найкраща операторська робота

“Оппенгеймер”

“Ель Конде”

“Вбивці квіткової повні”

“Маестро”

“Бідолашні створіння”

Найкращий грим та зачіски

“Бідолашні створіння”

“Голда”

“Маестро”

“Оппенгеймер”

“Снігова спільнота”

Найкращий дизайн костюмів

“Бідолашні створіння”

“Барбі”

“Вбивці квіткової повні”

“Наполеон”

“Оппенгеймер”

Найкращий монтаж

“Оппенгеймер”

“Анатомія падіння”

“Залишенці”

“Вбивці квіткової повні”

“Бідолашні створіння”

Найкращі візуальні ефекти

“Годзілла: Мінус один”

“Творець”

“Вартові галактики 3”

“Місія неможлива: Розплата. Частина перша”

“Наполеон”

Як повідомляло Інше ТВ, Український фільм «20 днів в Маріуполі» отримав «Оскар»



© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube