Чехія знайшла для України півмільйона снарядів калібру 155 мм, і 3 млн. снарядів калібру 122 мм, – Павел


16:5517.02.2024

Чехія знайшла спосіб дістати 3,5 мільйони снарядів для України, але потребує фінансування для цього, заявив президент країни Петер Павел.

Про це Павел заявив у Мюнхені на “Українському ланчі”, організованому Фондом Пінчука, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

 Павел виступав на панельній дискусії за участі керівників 5 держав-членів ЄС і прокоментував проблеми з постачанням зброї та боєприпасів для ЗСУ. Він заявив, що Прага знайшла спосіб для організації таких постачань.

“Нам треба підтримувати Україну у постачанні боєприпасів з усіх можливих джерел. Нам треба бути такими ж інновативними і гнучкими, як українські солдати, і шукати військове обладнання усюди”, – пояснив він.

Павел заявив, що Чехія “шукає військове постачання по світу, а потім працює з нашими партнерами по НАТО”, та окремо відзначив Данію, Нідерланди, Канаду, які забезпечили ресурси для того, щоби постачати військове обладнання до Чехії. “А потім ми швидко переправляємо його в Україну”, – пояснив він.

Павел заявив, що Чехія досягла успіху в пошуку.

“Наразі ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155 мм, і 3 мільйони снарядів калібру 122 мм, які ми зможемо переправити (в Україну) за кілька тижнів, якщо знайдемо фінансування на це. Ми звернемося за цією допомогою до партнерів в США, Німеччині, Швеції тощо”, – заявив він.

Нагадаємо, в ЄС кажуть, що зможуть виробляти для України до 2 млн. артснарядів щороку. Але тільки з 2025-го© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube