Дивина. В законопроєкті про мобілізацію знайшли корупційні ризики


18:4005.02.2024

Новий законопроєкт про мобілізацію містить корупційні ризики. Такого висновку нардепи дійшли внаслідок обговорення документу на засіданні профільного комітету.

Про це повідомила членкиня Комітету Ради з питань антикорупційної політики Вікторія Сюмар.

-Фактично і МО, і ГШ визнали, що норма про демобілізацію через 36 місяців є декларативною. Бо по суті військовослужбовець через 36 місяців отримує право лише написати рапорт про звільнення. Але рішення, кого і коли демобілізовувати, буде вирішувати ставка Верховного головнокомандувача.

Врешті комітет визнав законопроект таким, що містить корупційні ризики знову: і через те, що Кабмін визначатиме, хто з правоохоронних і антикорупційних органів матиме бронь, а хто має бути мобілізованим. І що Кабмін може ще більше обмежити виїзд за кордон для інших категорій без жодної чіткості. І через неясність, які документи треба надати для доглядаючих за інвалідами, аби довести факт догляду. І через те, що можуть бути ризики при накладанні стягнення за не відкриття електронного кабінету призовника.

Поки що ТЦК передаватиме дані тих, хто кабінет не зробив, до поліції, і поліція виписуватиме протоколи про порушення. Все виписано знову не чітко і сумнівно щодо відповідності до Конституції… ми запропонували, як його доопрацювати.

Але Допоки армія є «квитком в один кінець» з декларативним рапортом через 36 місяців, мотивації щодо служби буде ще менше…”, – вважає нардепка.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube