Ще 17 “слуг народу” написали заяви на складання мандату, – Арахамія


12:2726.01.2024

Нині єдності в українському парламенті немає, вважає голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. Єдність була півтора роки тому, а нині ситуація в цьому плані ще гірше ніж до повномасштабної війни.

Про це Арахамія сказав під час дискусії “2024: сценарії для країни”, повідомляє  LB.ua. На його думку, країні загрожує парламентська криза через депутатів, які хочуть перестати працювати. 

“З парламентом взагалі велика криза наближається, тому що в мене тільки у фракції 17 є заяв на складання мандату. Тобто у нас уже 401 людина в парламенті, ще одну ми точно відпустимо за медичними обставинами – буде 400 людей. 226 (мінімально необхідна кількість для ухвалення рішення – Ред.) з 400 дуже важко збирати, чесно кажучи. В інших фракціях і партіях я теж знаю, що є люди, які хочуть піти. Ми вирішили для себе, що не будемо давати голоси за складання мандатів, тільки якщо медично є дійсно ситуація, а так більше ніяких немає умов, за яким ми будемо голосувати за складання мандатів. Для того, щоб зберегти парламент легітимним”, – пояснив він. 

У грудні Комітет виборців України повідомляв, що щомісяця Верховна Рада втрачала по одному депутату щомісяця. Головні причини складання мандатів – скандали, кримінальні провадження і бажання загубитися.

Останнє “прорідження рядів” у Ради було 8 грудня, коли депутатських мандатів позбавили одразу трьох обранців народу. Це Максим Єфимов з “Відновлення”, пов’язаний з забороненою ОПЗЖ Дмитро Шпенов та Віталій Данілов із “Батьківщини”. 

Нагадаємо також: «Зарубав» призначення головою ОДА через сварку щодо ресторану – Кім розповів про стосунки з Арахамією© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube