Колишній прем’єр Британії Джонсон агітує за Трампа – «світові потрібні його готовність застосувати силу та абсолютна непередбачуваність”


17:1521.01.2024

Колишній прем’єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон підтримав Дональда Трампа як наступного президента Сполучених Штатів, стверджуючи, що суперечливий колишній лідер може бути «саме тим, що потрібно світові» просто зараз — у разі якщо Трамп підтримає Україну у її війні проти Росії.

Про це пише POLITICO.

«Ми всі повинні подорослішати і звикнути до цієї перспективи. Якщо він вчинить правильно і підтримає українців — а я вірю, що він це зробить — президентство Трампа може стати великою перемогою для світу», — написав колишній британський лідер у п’ятницю у своїй щотижневій колонці в Daily Mail.

У Києві та інших західних столицях побоюються, що скептично налаштований щодо НАТО Трамп, який неодноразово на всі боки хвалив агресивного російського президента Владіміра Путіна, припинить військову допомогу США для України.

Однак Джонсон не погоджується з цим.

«Світові потрібен лідер, чия готовність застосувати силу та абсолютна непередбачуваність є головним стримуючим фактором для ворогів Заходу, який є палким прихильником вільних ринків і капіталізму і який зацікавлений у належній угоді про вільну торгівлю з Великою Британією. Трамп — ваша людина», — вважає Джонсон.

У своїй колонці Джонсон нагадав, що Трамп був першим президентом США, який заступився за Україну, надавши їй у 2018 році «протитанкову зброю Javelin», яка стала вирішальною  у битві за Київ.

Джонсон, який був змушений залишити посаду прем’єр-міністра Великобританії влітку 2022 року, залишається вірним союзником президента України Володимира Зеленського, і неодноразово відвідував українську столицю.

Як нагадує Zn.ua, минулого року Джонсон почав проводити зустрічі із лідерами американських консерваторів, лобіюючи підтримку України. Він намагається стримати зростаюче невдоволення серед республіканців через фінансову підтримку України з боку Америки.

«Тож що б вони зараз не говорили про президента Трампа, я не можу повірити, що він захоче увійти в історію як президент, який покинув країну, яку він уже добряче допоміг зберегти вільною», — написав Джонсон.

«Відтак усім моїм високопоставленим друзям, які виступають проти Трампа, я кажу: заспокойтеся, люди. Чим більше ви будете хвилюватися, то більш рішучими будуть його прихильники — і перемога Трампа стане не можливістю, а доконаним фактом», — додав він. 

Нагадаємо: Війна ще на 2-5 років, допомога все більше під питанням, тінь Трампа все густіша, – інсайди від CNN© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube