Скандал з «Кварталом 95»: на «жарт» про жителів тимчасово окупованого Скадовська подано скаргу


12:0303.01.2024

На телеканал “1+1”, у відповідь на образливий жарт “Кварталу 95” про жителів окупованого росіянами міста Скадовськ, було подано скаргу до Комісії з журналістської етики.

Про це повідомила головна редакторка херсонського видання Кавун.City Євгенія Вірлич, передає «5 канал».

“31 грудня 2023 року на телеканалі “1+1” вийшов новорічний випуск “Студії “Квартал 95”, де містився пародійний номер, в якому на мою думку і думку багатьох інших українців містилась пряма і відверта дискримінація мешканців південної та східної України за ознакою мови, а також дискримінація жінок”, – зазначила вона.

Вірлич уточнила, що в номері героїня, яка нібито прибула зі східної України до Закарпаття (хоча згодом з’ясовується, що вона зі Скадовська, а це південна Україна), зазначає, що все життя спілкувалась російською, а зараз переходить на українську мову. Все це героїня розповідаж нібито у жартівливій обробці.

“На запитання чоловіка-героя “чому раніше не спілкувались українською” героїня-жінка відповідає “ну патаму шо я сіскадовська” (малось на увазі “зі Скадовська”). Далі героїня навіть чітко пояснює, що має на увазі місто в Херсонській області, яке називається Скадовськ (теж ламаною українською мовою, більше схожою на російську або суржик). В цілому, подібних “жартів” у номері тривалістю 10 хвилин 54 секунди багато”, – вказала головна редакторка видання.

Вона нагадала, що номер, який транслювався на всеукраїнському медіа, зокрема і на деокупованій території, вже викликав обурення багатьох українців. Зокрема міський голова нині захопленого міста, назва якого фігурує у жарті, закликав режисерів гумористичного шоу вибачитися перед людьми, які нині в окупації та потребують підтримки.

“Також зауважу, що в номері, де спілкуються чоловік і жінка, чоловік представлений більш привабливо, ніж жінка: він стриманий, патріотичний, спілкується українською; вона – російськомовна, з неї сміються через незграбність мови. Подібне позиціювання в публічному полі (канал “1+1″ має велике охоплення) принижує жінку, зокрема жінку, яка виїхала з окупованої території”, – вважає Вірлич.

Вона закликала комісію про розгляд заяви у формі публічного осуду дій каналу “1+1” та “Студії “Квартал 95” через трансляцію дискримінаційного номера.

Крім того, журналістка Марина Данилюк-Єрмолаєва з’ясувала, що зірка скандального номеру Ірина Гатун “любить 9 Травня і пілотки, а ще в 2018-2019 році гарно проводила час в окупованому Криму – в Феодосії, Коктебелі та Ялті”.

“Чи може переконана любителька скрєп і пушкіністанської культури жартувати з жінок, які постраждали від окупації – очевидно ні… Молода дівчина, яка відпочиває в окупованому Криму – маючи багато варіантів – викликає великі питання”, – зазначила вона.

Як повідомляло Інше ТВ, Скандал з «Кварталом 95»: українці вимагають вибачень від коміків за їхній “жарт” про мешканців тимчасово окупованого Скадовська (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube