Виверження вулкана в Індонезії. Вже йдеться про 23 загиблих альпіністів, на схилі залишаються люди (ВІДЕО)


12:5805.12.2023

Число підтверджених і “вкрай ймовірних” жертв раптового виверження вулкана Мерапі в Індонезії досягло 23 людей.

Про це повідомляє Associated Press.

Виверження Мерапі почалося 3 грудня без попередніх ознак, які б дозволили попередити групи альпіністів, які перебували на горі, у тому числі в безпосередній близькості від вершини, заявили представники влади провінції Західна Суматра. Коли Мерапі вибухнув, величезний стовп гарячого попелу викинуло на висоту до 3 км, потім хмара поширилася на кілька кілометрів довкола.

Після початку виверження понад 50 альпіністів було евакуйовано зі схилів, 11 осіб, які знаходилися в безпосередній близькості від вершини, було визнано загиблими.

4 грудня відбулося друге виверження вулкана, яке викинуло хмару гарячого попелу заввишки близько 800 метрів. Через це рятувальні операції було тимчасово зупинено, пише Ліга.

Еді Мардіанто, заступник начальника поліції Західної Суматри, повідомив, що кілька тіл було знайдено “всього за кілька метрів” від центру виверження. За його словами, знайдено тіла п’яти загиблих альпіністів, ще 18 вважаються загиблими, оскільки були дуже близько до місця виверження. Операції з їхнього пошуку продовжуються.

У мережі також з’явились жахливі відео із проханнями про допомогу від постраждалих на схилі.

За даними Індонезійського центру вулканології, Мерапі з 2011 залишається вулканом третього (з чотирьох) рівня небезпеки. Цей рівень забороняє альпіністам та місцевим жителям наближатися до вершини ближче ніж на 3 км. Усі альпіністські групи, які хотіли піднятися на гору нижче за зону безпеки, мали пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію.

Місцеві чиновники визнали, що багато альпіністів та місцевих жителів нехтували забороною, тому неможливо встановити кількість людей, які в момент виверження знаходилися на схилах.

У селах на схилах Мерапі живуть близько 1400 людей, найближчі будинки розташовані приблизно за 5–6 км від вершини.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube