Противника надання допомоги Україні і прихильника екс-президента Трампа обрали новим спікером Палати представників США


21:3525.10.2023

Прихильника Дональда Трампа у лавах республіканської партії Майка Джонсона обрали спікером Палати представників США. За нього проголосували 220 з 435 конгресменів.

Про це повідомляє Українська редакція ВВС.

Після усунення Кевіна Маккарті 3 жовтня Палата представників працювала без спікера і не могла приймати законопроекти.

Майка Джонсона висунули лише через кілька годин після того, як останній кандидат, голова республіканської більшості у Палаті представників Том Еммер, вибув, оскільки не зміг залучити достатньо підтримки.

Під час голосування раніше у вівторок Джонсон посів друге місце після пана Еммера. Потім представник Міннесоти зняв кандидатуру після того, як колишній президент Трамп висміяв його в соціальних мережах, назвав його “глобалістом”.

Згідно з повідомленням Politico, Трамп зателефонував одній людині за кілька хвилин до того, як пан Еммер вибув із перегонів, і сказав: “З ним покінчено. Це скінчено. Я його вбив”.

Коли Дональд Трамп у середу вранці прибув до суду Нью-Йорка для розгляду справи про цивільне шахрайство, пан Трамп розповів про перспективи пана Джонсона, сказавши, що “здається, це відбудеться”.

“Я не чув жодного негативного коментаря про нього, – сказав він. – Він усім подобається, його всі поважають”..

Майк Джонсон – юрист і колишній радіоведучий, який працює в Палаті представників з 2016 року.

У 2020 році пан Джонсон вважався ключовим гравцем у спробі заперечити перемогу президента Джо Байдена на президентських виборах того року.

Джонсон після початку російського вторгнення був прихильником надання допомоги Україні. Він закликав до “виснажливих санкцій проти російських інтересів”, виключення Росії з глобальної торгівлі та міжнародних організацій.

“Америка молиться за український народ”, – наголошував Джонсон.

У квітні 2022 року він підтримав ленд-ліз для України.

Однак потім він став скептиком щодо надання допомоги Україні, голосував проти законопроєктів про надання нового фінансування.

“Американські платники податків надіслали понад 100 мільярдів доларів допомоги Україні за останній рік, – писав Джонсон у дописі в твітері у лютому 2023 року. – Вони заслуговують на те, щоб знати, чи український уряд є цілком відвертим і прозорим щодо використання цієї величезної суми ресурсів платників податків”.

Деякі представники республіканської партії у коментарях CNN висловили думку, що Джонсон поставить на голосування пакет допомоги Україні та Ізраїлю, запропонований Джо Байденом.

Останнього спікера, Кевіна Маккарті, відправили у відставку 3 жовтня за вимогою невеликої групи трампістів у Респуліканської партії після того, як він уклав угоду з президентом Байденом про збереження фінансування уряду. Відтоді Палата представників Конгресу США лишалася без спікера.

Як повідомляло Інше ТВ, Джонсон – адвокат-консерватор, який спеціалізується на конституційному праві, позиціонує себе як будівельник мостів між різними республіканськими групами. Також його називають  прихильником експрезидента Штатів Дональда Трампа. © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube