Республіканці визначились з новим кандидатом на пост спікера. Хто він


07:1825.10.2023

Республіканці Палати представників обрали конгресмена Майка Джонсона своїм наступним кандидатом на посаду спікера, оскільки із перегонів вибув Том Еммер, який відмовився від своєї кандидатури усього через кілька годин після номінації від партії.

Після перемоги Джонсона на таємному голосуванні республіканці провели поіменне голосування за закритими дверима, щоб оцінити, чи зможе він отримати 217 голосів, необхідних для отримання посади, пише CNN.

Джонсон заявив, що цієї середи законодавці вийдуть до зали засідань Палати представників, щоб оголосити про це офіційно.

Конгресмен став четвертим республіканцем цього місяця, який виграв партійну номінацію на посаду спікера, яка залишилася вакантною після того, як 3 жовтня із неї посунули Кевіна Маккарті.

Як пише Reuters, Джонсон – адвокат-консерватор, який спеціалізується на конституційному праві, позиціонує себе як будівельник мостів між різними республіканськими групами.

«Він дуже добре всіх знає, чудово вміє збирати людей, розповідати про нашу політику, а це саме те, що нам зараз потрібно», – сказав представник республіканців Кевін Герн, який зняв свою кандидатуру на підтримку Джонсона.

Джонсон переміг Байрона Дональдса, Марка Гріна, Роджера Вільямса та Чака Флейшмана в останній боротьбі за посаду спікера від республіканців. Загалом, 14 республіканців висунули свої кандидатури на посаду спікера цього місяця.

Вперше Майк Джонсон був обраний до Палати представників Конгресу США 10 грудня 2016 року з найбільшою перевагою у своєму регіоні за останні 50 років і наразі перебуває у Конгресі вже четвертий термін від четвертого округу Луїзіани.

Ось що написано про нього на його сайті.

У січні 2021 року Майк був обраний колегами на посаду віце-голови Республіканської конференції Палати представників – одну з семи виборних керівних посад для республіканців у Палаті представників. У листопаді 2022 року Майк був одноголосно переобраний на наступний термін на посаду віце-голови республіканців Палати представників у 118-му Конгресі. На цій керівній посаді Майк допомагає спрямовувати своїх колег-республіканців на боротьбу за основні консервативні принципи та політику. Майк також виконує обов’язки заступника голови Палати представників 118-го Конгресу, допомагаючи реалізовувати порядок денний республіканців. Раніше він мав честь бути головою Республіканського дослідницького комітету, найбільшого об’єднання консерваторів у Конгресі, відомого як “інтелектуальний арсенал консерватизму в Палаті представників”.

Маючи двадцятирічний досвід роботи в галузі конституційного права, Майк працює в юридичному комітеті Палати представників і є головою його підкомітету з питань Конституції та обмеженого правління. Він також є членом Спеціального комітету з питань озброєння федерального уряду та Комітету з питань збройних сил Палати представників. Його округ включає важливі військові об’єкти, в тому числі військово-повітряну базу Барксдейл, штаб-квартиру Глобального ударного командування ВПС США, а також Форт Джонсон (колишній Форт Полк) і Об’єднаний навчальний центр бойової готовності сухопутних військ, тренувальний полігон Національної гвардії Луїзіани “Кемп Мінден” та інші об’єкти.

Пишуть також, що він є прихильником експрезидента Штатів Дональда Трампа. Свого часу став ключовим архітектором заперечень республіканців проти затвердження перемоги Джо Байдена на виборах 6 січня 2021 року.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube