Байден направив запит в Конгрес – запросив $106 млрд. для допомоги Україні і Ізраїлю


21:1520.10.2023

Президент США Джо Байден направив офіційний запит до Конгресу на надання додаткового фінансування для підтримки України та Ізраїлю.

Про це йдеться в офіційному пресрелізі Білого дому.

У заяві не вказана сума, яку пропонується виділити, але за даними Washington Post, Байден запросив у Конгресу 106 мільярдів доларів.

Пропозиція щодо зовнішньої допомоги, набагато більша, ніж очікували навіть багато демократів кілька днів тому, є прямим викликом ізоляціоністським голосам у Республіканській партії та деяким скептикам щодо військової підтримки Ізраїлю з боку США зліва.

Більшу частину пакету фінансування – приблизно 61 млрд доларів – Байден хоче направити на підтримку України. Так, Білий дім має намір виділити кошти на:

додаткову зброя та техніку для ЗСУ;

продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки, включаючи великі інвестиції в оборонно-промислову базу;

допомогу в галузі економічної та цивільної безпеки, включаючи пряму бюджетну підтримку України;

підтримку українців, переміщених внаслідок війни, а також забезпечення безпеки та притулку у Сполучених Штатах;

контроль за ядерними та радіологічними кризами, реагування та нарощування потенціалу партнерів у разі надзвичайних ситуацій.

Ще 14 мільярдів може бути виділено Ізраїлю. Крім того, Байден пропонує направити додаткові кошти на гуманітарну підтримку України, Ізраїлю та Гази, а також на протидію впливу Китаю в Азії.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube