Румунія нарешті визнала падіння російських безпілотників на своїй території


16:4606.09.2023

Міністр оборони Румунії вперше визнав, що біля берегів Дунаю з румунського боку знайшли фрагменти, схожі на уламки безпілотника.

Про це повідомляє Antena 3 CNN.

Міністр оборони Анджел Тилвар підтвердив в ексклюзивному коментарі журналістам, що фахівці знайшли уламки, схожі на залишки російського дрона, біля села Плауру на території жудця Тульча – навпроти українського Ізмаїла. Населені пункти розділяє лише русло Дунаю.

Як відомо, спершу Бухарест категорично заперечив падіння російських «Шахедів», якими атакували українські порти на Дунаї, на території Румунії. 

«Ми обстежили дуже велику територію, включно з тією, про яку говорили публічно, і можу підтвердити, що у цьому районі знайшли фрагменти, що можуть бути уламками дрона», – сказав Анджел Тилвар.

За словами міністра, знайдені фрагменти не становлять загрози. 

“Ми бачимо, що за досить короткий проміжок часу Росія здійснила низку атак на українські портові об’єкти і склади, тому я вважаю, що важливо посилити заходи пильності. У нас буде більше спостережних пунктів, більше патрулів. У той же час, техніка, яку ми використовуємо, яка технічно може покрити цю територію, залишається в роботі і перебуває в стані обережності та підвищеної пильності.

Тому що ми охопили дуже велику територію, в тому числі і ту, яка обговорювалася в публічному просторі, і я підтверджую, що в цій зоні були знайдені предмети, які можуть бути безпілотними літальними апаратами.

Я поїду в Чілію, я був тут в Плауру, мене також супроводжує префект повіту, я також говорив з мером тут, а потім я поїду в Галац, тому що Галац, навіть якщо це досить велика відстань від Рені, я думаю, що це місто, з владою якого ми повинні ще раз обговорити, щоб запевнити їх, що ми хочемо, щоб Румунія жила нормально, і внесок, який ми можемо зробити для цього, є таким, який ми беремо на себе.

Питання не піднімалося, тому що немає елементів, які могли б створити небезпеку, що такі елементи можуть становити загрозу”, – сказав Ангел Тилвар, міністр оборони, ексклюзивно для телеканалу “Antena 3 CNN”.

Нагадаємо, спочатку в Румунії спростували вибух безпілотника – вони “не становили прямої військової загрози”© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube