Якщо вони продовжуватимуть стріляти, то до кінця війни можуть залишитися без кораблів, – Зеленський про блокаду Чорного моря


19:5707.08.2023

“У наших очах – втома. Але в їхніх очах, росіян, є страх, а це дві дуже різні речі. Ми повинні бути терплячими, якщо хочемо перемогти”.

Під час інтерв’ю латиноамериканським ЗМІ, зокрема LA NACION, президент України Володимир Зеленський визнав, що контрнаступ “складний”, але підкреслив, що позитивним фактом є те, що армія перебуває в наступальній фазі, а не у відступі.

Відповідаючи на запитання про нещодавні атаки українських морських безпілотників на російські кораблі, він сказав, що якщо російський ворог блокує експорт українського зерна (після відмови від угоди, яка дозволяла це робити), “ми повинні шукати методи, щоб покласти цьому край”. Він порівняв поточну ситуацію з шаховою партією, в якій “Росія не може виграти”.

Деякі військові експерти стверджують, що контрнаступ не відбувається очікуваними темпами і що Україна має мало можливостей для досягнення значного прогресу.

-Контрнаступ є складним. Прогрес, можливо, повільніший, ніж дехто хотів би або уявляв. Це все другорядні речі. Тому що на деяких ділянках фронту є міни, а на інших є інші ускладнення….. Про це можна говорити дуже довго. Про напрямки, про те, що правильно, а що ні. Але контрнаступ – це наступ армії, а не відступ. І це важливий позитивний аспект. Ініціатива в руках України. Дуже важко воювати так довго. Це абсолютно зрозуміло. Дуже важко, коли у вас є дефіцит певних видів озброєнь. Все це дуже важко. Тому що це війна. І я просто знаю, що нам важко, але росіянам ще важче. В наших очах – втома, а в їхніх очах – страх, а це дві різні речі. Нам доведеться витримати, що я можу сказати? Ми повинні бути терплячими, якщо хочемо перемогти. А ми хочемо. Але Росія, на відміну від нас, може закінчити цю війну швидше, без зайвих жертв. Нехай вони думають не про наші, а про непотрібні жертви своїх військових. Вони повинні покинути нашу територію. Україна не збирається продовжувати війну на території Російської Федерації, це ніколи не було нашою метою. Ми звільняємо лише власні території. Їм є куди повертатися. А нам ні. Їм є куди йти, а нам – ні. Тому що це наша єдина земля.

Щодо останніх атак, які ми бачили в Чорному морі проти російських військових кораблів або в російських військових цілях. Як ви думаєте, чи побачимо ми ще щось подібне цього літа? Чи можуть ці дії допомогти відновити зерновий коридор, відновити судноплавство в Чорному морі?

-Ну, є зерновий коридор. Була тристороння угода [укладена ООН і Туреччиною з Росією, в якій] вони гарантували коридор. [Але Росія заблокувала Чорне море, наші територіальні води, стріляючи, блокуючи, не даючи можливості морського транспорту, не даючи можливості для суден із зерном. Тому Україні доводиться доводити, що в своїх територіальних водах Україна має право імпортувати і експортувати товари. Якщо є блокада, то Україна має знайти інший спосіб припинити блокаду нашої води. Якщо Росія продовжуватиме домінувати в Чорному морі на своїй території і блокувати, стріляти ракетами, то Україна робитиме те ж саме, що є справедливим захистом наших можливостей.

Якщо вони продовжуватимуть стріляти, у нас не так багато зброї, але якщо вони продовжуватимуть стріляти, то до кінця війни можуть залишитися без кораблів. І це те, що ми хочемо їм показати. Для них, чесно кажучи, все одно, як тероризувати нас і всіх інших. У шаховій грі це називається ПАТ, і оскільки Росія не може виграти, вони намагаються поставити нас у таку ситуацію, і роблять це також зі зброєю в руках, з насильством. Саме тому Україна обов’язково відповість на будь-який напад на наше цивільне населення, на наші зернові коридори. Ми хочемо показати, що не вони повинні впливати на весь світ. Коли аргентинський журналіст говорив про колонізацію, це теж політика колонізації, Чорного моря, Азовського моря. Цими політичними методами вони хочуть домінувати як колонізатори, чому вони повинні вирішувати, що ми можемо виробляти та експортувати? І вони також вирішують за вас, не даючи вам можливості вирішувати, чому вони повинні вирішувати? Це незрозуміло, – сказав Зеленський латиноамериканським ЗМІ.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube