Китай задоволений собою після зустрічі в Джидді, обіцяє ще більше “консолідувати міжнародний консенсус”


17:4307.08.2023

Міністерство закордонних справ Китаю заявило в понеділок, що міжнародні переговори в Саудівській Аравії на вихідних щодо пошуку мирного врегулювання кризи в Україні допомогли “консолідувати міжнародний консенсус”.

Про це у Пекіні повідомили у коментарі агенції Reuters.

У переговорах у Джидді, які завершилися в неділю, взяли участь понад 40 країн, включаючи Китай, Індію, США, європейські країни, але не Росію.

Китай відправив свого спеціального посланника з питань Євразії і колишнього посла в Росії Лі Хуея, який у травні відвідав шість європейських столиць, щоб знайти спільну мову для остаточного політичного врегулювання конфлікту, який триває вже 18-й місяць.

Лі “мав широкі контакти і спілкування з усіма сторонами щодо політичного врегулювання кризи в Україні… вислухав думки і пропозиції всіх сторін і ще більше консолідував міжнародний консенсус”, – йдеться в письмовій заяві Міністерства закордонних справ для Reuters.

“Всі сторони позитивно прокоментували участь Лі Хуея і повністю підтримали позитивну роль Китаю у сприянні мирним переговорам”, – йдеться в заяві.

Китай продовжуватиме зміцнювати діалог на основі своєї мирної пропозиції з 12 пунктів і “накопичувати взаємну довіру”, йдеться в заяві, не вдаючись у конкретні деталі.

На думку аналітиків, участь Китаю свідчить про можливі зміни в підході Пекіна, але не про розворот у його підтримці Москви.

Пекін відмовився засудити Москву за вторгнення, яке вона розпочала в лютому 2022 року. Але він запропонував власний мирний план, який отримав прохолодну реакцію як в Росії, так і в Україні, тоді як США і НАТО були налаштовані скептично.

Дводенна зустріч у Джидді стала частиною дипломатичних зусиль України, спрямованих на те, щоб заручитися підтримкою не лише своїх основних західних прихильників, але й країн Глобального Півдня, які неохоче стають на чийсь бік у конфлікті, що завдав удару по світовій економіці.

Нагадаємо також: Що насправді вирішили на зустрічі в Джидді (Саудівська Аравія). Огляд іноЗМІ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube