В Багдаді штурмували, а потім підпалили посольство Швеції (ФОТО, ВІДЕО)


06:0620.07.2023

Сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада рано вранці четверга, підпаливши його на знак протесту проти  очікуваного (вже другого)  спалення Корану в Швеції.

 В Багдаді штурмували, а потім підпалили посольство Швеції (ФОТО, ВІДЕО) 1
 В Багдаді штурмували, а потім підпалили посольство Швеції (ФОТО, ВІДЕО) 3
 В Багдаді штурмували, а потім підпалили посольство Швеції (ФОТО, ВІДЕО) 5
 В Багдаді штурмували, а потім підпалили посольство Швеції (ФОТО, ВІДЕО) 7

Джерело, обізнане з ситуацією, повідомило  Reuters, що ніхто з співробітників посольства не постраждав і відмовилося надавати додаткові подробиці. Співробітники посольства Швеції в Багдаді не відразу відповіли на запити про коментарі, а речник міністерства закордонних справ Швеції відмовився від коментарів.

МЗС Іраку засудило цей інцидент і заявило, що уряд Іраку дав вказівку силам безпеки провести швидке розслідування, встановити винних і притягнути їх до відповідальності.

Демонстрацію у четвер скликали прихильники шиїтського священнослужителя Муктади Садра, щоб протестувати проти другого запланованого спалення Корану в Швеції за кілька тижнів, згідно з повідомленнями в популярній групі Telegram, пов’язаній із впливовим священнослужителем та іншими про-Садровими ЗМІ.

Шведське інформаційне агентство TT повідомило в середу, що шведська поліція задовольнила заявку на публічну зустріч біля посольства Іраку в Стокгольмі в четвер.

У заявці сказано, що заявник прагне спалити Коран і прапор Іраку, повідомляє TT.

За даними TT, у демонстрації мали взяти участь двоє людей, додавши, що один з них був тією самою людиною, яка підпалила Коран біля мечеті в Стокгольмі в червні.

На серії відео, розміщених в телеграм-групі “Один Багдад”, показано, як люди збираються навколо посольства близько 1 години ночі в четвер (22:00 за Гринвічем у середу), скандуючи просадські гасла, і штурмують посольський комплекс приблизно через годину після цього.

Пізніше на відеозаписах було видно дим, що піднімався з будівлі посольського комплексу, і протестувальників, що стояли на її даху. Reuters не змогло самостійно перевірити достовірність відеозаписів.

Більшість протестувальників розійшлися, але кілька десятків залишилися біля посольства.

Наприкінці минулого місяця Садр закликав до протестів проти Швеції і висилки шведського посла після спалення Корану в Стокгольмі іракцем.

Шведська поліція звинуватила чоловіка в агітації проти етнічної або національної групи. В газетному інтерв’ю він назвав себе іракським біженцем, який прагне заборонити Коран, центральний релігійний текст ісламу, який мусульмани вважають одкровенням від Бога.

Після спалення Корану біля шведського посольства в Багдаді відбулися дві великі акції протесту, причому одного разу протестувальники прорвалися на територію посольства.

Уряди кількох мусульманських країн, зокрема Іраку, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Йорданії та Марокко, висловили протести з приводу цього інциденту, а Ірак вимагав екстрадиції чоловіка, щоб він постав перед судом у країні.

Сполучені Штати також засудили цю акцію, але додали, що видача дозволу Швецією підтримує свободу вираження поглядів і не є схваленням цієї акції.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube