Резніков розповів, де і як Україна буде використовувати касетні снаряди


09:1408.07.2023

Україна вітає рішення США надати силам оборони “нову визвольну зброю”. Так міністр оборони України Олексій Резніков прокоментував 8 липня у Twitter інформацію про те, що до нового пакету американської військової допомоги увійдуть касетні снаряди.
“Ми вітаємо рішення США надати Україні нову визвольну зброю, яка суттєво допоможе нам у деокупації наших територій та збереже життя українських солдатів.

Відповідно до статті 51 Статуту ООН Україна має універсальне міжнародно визнане право на самооборону, і тому ми вже давно офіційно просили про надання цих видів озброєнь.
Хочу підкреслити, що реалізуючи своє невід’ємне право на самооборону, ми й надалі будемо неухильно дотримуватися всіх міжнародних гуманітарних конвенцій, підписаних і ратифікованих Україною.

Важливо зазначити, що Російська Федерація невибірково застосовує касетні боєприпаси з першого дня неспровокованої широкомасштабної агресії. У лютому-березні 2022 року Харків, друге за величиною місто України з більш ніж мільйонним населенням, безперервно обстрілювався російськими касетними боєприпасами.

Наша позиція проста – ми повинні звільнити наші тимчасово окуповані території та зберегти життя наших людей. Для цього ми повинні завдати втрат ворогу – воєнним злочинцям, ґвалтівникам і мародерам, які окупували наші території. Чим більше втрат ми завдамо їм, тим більше життів українців ми зможемо врятувати.

В наших інтересах зберегти життя наших воїнів. Саме тому ми будемо продовжувати це робити, використовуючи всю наявну у нас летальну зброю.

Що стосується касетних боєприпасів, то у нас є 5 ключових принципів, яких ми будемо дотримуватися, і які ми чітко донесли до всіх наших партнерів, включаючи США. Я особисто вже давно письмово поінформував наших американських партнерів про ці п’ять принципів.

  1. Україна використовуватиме ці боєприпаси лише для деокупації наших міжнародно визнаних територій. Ці боєприпаси не будуть використовуватися на офіційно визнаній території Росії.
  2. Ми не будемо використовувати касетні боєприпаси в міських районах (містах), щоб уникнути ризиків для цивільного населення – це наші люди, це українці, яких ми зобов’язані захищати.
    Касетні боєприпаси будуть використовуватися лише в місцях концентрації російських військових. Вони будуть використовуватися для прориву лінії оборони противника з мінімальним ризиком для життя наших солдатів. Збереження життя наших воїнів, навіть під час надскладних наступальних операцій, залишається нашим головним пріоритетом.
  3. Україна буде вести суворий облік використання цієї зброї та локальних зон, де вона буде застосовуватися.
  4. На основі цих записів, після деокупації наших територій і нашої перемоги, ці території будуть пріоритетними для цілей розмінування. Це дозволить нам усунути ризик від нерозірваних елементів касетних боєприпасів.
    Міністр оборони України за законом виконує обов’язки голови національного агентства з розмінування. На цій посаді я забезпечуватиму впровадження відповідної нормативно-правової бази для процесу розмінування після нашої перемоги.
  5. Ми будемо звітувати перед нашими партнерами про використання цих боєприпасів і про їхню ефективність, щоб забезпечити відповідний стандарт прозорої звітності та контролю.

Нагадаємо, Байден назвав передачу Україні касетних снарядів тимчасовим рішенням© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube