Байден назвав передачу Україні касетних снарядів тимчасовим рішенням


07:0708.07.2023

Президент Джо Байден заявив у п’ятницю Фариду Закарії з CNN, що надати Україні касетні боєприпаси вперше було “важким рішенням”, але в підсумку він був переконаний відправити суперечливу зброю, оскільки Київ потребує боєприпасів у своєму контрнаступі проти Росії.

У п’ятницю Білий дім оголосив, що президент схвалив передачу касетних боєприпасів Україні, що стало останнім випадком, коли США надали Києву зброю, яку вони спочатку не хотіли відправляти на війну.

“Це було дуже складне рішення з мого боку. І, до речі, я обговорював це з нашими союзниками, я обговорював це з нашими друзями в Конгресі”, – сказав Байден, додавши: “В українців закінчуються боєприпаси”.

Касетні боєприпаси, які США надішлють Україні, будуть сумісні з наданими США 155-мм гаубицями – ключовим видом артилерії, який дозволив Україні відвоювати територію за останній рік.
Байден сказав Закарії, що касетні боєприпаси надсилаються як “перехідний період”, поки США не зможуть виробляти більше 155-мм артилерії.

“Це війна, пов’язана з боєприпасами. У них закінчуються ці боєприпаси, а у нас їх не вистачає”, – сказав Байден. “І ось, що я врешті-решт зробив, я прийняв рекомендацію Міністерства оборони – не назавжди, але дозволити цей перехідний період, поки ми отримуємо ще 155 одиниць зброї, цих снарядів, для українців”.

Понад 100 країн, включаючи Велику Британію, Францію та Німеччину, оголосили ці боєприпаси поза законом відповідно до Конвенції про касетні боєприпаси. Але США та Україна не підписали цю заборону.

“Вони намагаються пройти через ці окопи і зупинити ці танки. Але це було нелегке рішення, – сказав Байден. “Ми не підписали цю угоду, але мені знадобився певний час, щоб переконати себе зробити це”.

Він додав: “Але головне те, що вони або мають зброю, щоб зупинити росіян зараз – не дати їм зупинити український наступ через ці райони – або не мають. І я думаю, що вона їм потрібна”.

Рішення про надання касетних боєприпасів було прийнято в критичний момент війни, коли українці намагаються досягти значних успіхів у своєму контрнаступі проти Росії.
У неділю Байден вирушає в тижневу поїздку до Європи, в тому числі на саміт НАТО в Литві, де війна Росії проти України, а також прагнення Києва вступити до НАТО є ключовими питаннями, що стоять на порядку денному саміту.

Напередодні цієї поїздки Байден заявив Закарії, що війна Росії в Україні має завершитися до того, як Альянс зможе розглянути питання про прийняття Києва до своїх лав.

Байден заявив, що, хоча членство України в НАТО є передчасним, США та їхні союзники в НАТО продовжуватимуть надавати президенту Володимиру Зеленському та його військам безпеку та зброю, необхідну їм для того, щоб спробувати закінчити війну з Росією. Прагнення Зеленського до членства в НАТО буде одним з ключових питань, які обговорюватимуться на зустрічі.

“Я не думаю, що в НАТО є одностайність щодо того, чи варто приймати Україну в сім’ю НАТО зараз, в цей момент, посеред війни, – сказав Байден. “Наприклад, якщо ви це зробите, тоді, ви знаєте – і я маю на увазі те, що кажу – ми рішуче налаштовані захищати кожен дюйм території, яка є територією НАТО. Це зобов’язання, яке ми всі взяли на себе, незважаючи ні на що. Якщо триває війна, то ми усі воюємо. Ми воюємо з Росією, якщо це так”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube