Нідерланди виділять Україні понад 118 млн. євро. На що


10:0605.07.2023

Уряд Нідерландів виділить понад 118 мільйонів євро на забезпечення другого комплексного пакету допомоги для України в 2023 році, йдеться у відповідному повідомленні на урядовому сайті.

Як зазначається, у межах додаткової допомоги 58 млн євро спрямують на відновлення нашої інфраструктури, будинків і об’єктів водопостачання. 

Інші €25 мільйонів будуть витрачені на придбання медичного обладнання та підтримку мобільних клінік.

Десять млн євро підуть на екстрену допомогу для подолання наслідків підриву російськими військами Каховської ГЕС. Йдеться, зокрема, про надання таких товарів, як рятувальні шлюпки.

Ще 875 тисяч євро будуть виділені на проєкти некомерційних українських організацій з метою підтримки правозахисників, оскільки “вони відіграють важливу роль у забезпеченні доступу до достовірної інформації, у тому числі жителів окупованих територій”.

Крім того, Нідерланди вирішили спрямувати 25 мільйонів євро на гранти, щоб внесок у відновлення України могли зробити компанії та громадські організації, проєкти яких відповідають потребам нашої держави та сприяють відбудові. У партнерстві з місцевими організаціями вони зможуть подавати свої пропозиції з вересня.

Йдеться і про додаткову фінансову допомогу неназваній українській компанії для створення заводу з виробництва будівельних матеріалів у західній частині держави.

“Уряд вивчає можливість покриття ризиків для компаній, які експортують в Україну або інвестують в Україну, через механізм гарантії або страхування”, – додали в повідомленні.

На тлі оголошення про додаткову підтримку Нідерланди також призначили високопоставленого дипломата Родеріка ван Шревена спеціальним представником з питань бізнесу та реконструкції України.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube