Британія дозволила використати 2,3 млрд. фунтів від продажу “Челсі” лише в Україні – Абрамович хотів не так


09:4705.07.2023

Кошти від продажу футбольного клубу “Челсі” Романа Абрамовича можна буде використати тільки на території України – їх спрямують на гуманітарні програми

Про це заявив глава фонду, який займатиметься розподілом цих грошей, колишній виконавчий директор Unicef у Великій Британії Майк Пенроуз у своїй статті для The Times.

За словами Пенроуза, британський уряд повідомив фонду, що через угоду з ЄС грошима можна буде розпоряджатися, тільки якщо їх передаватимуть у “географічних кордонах України”.

Він додав, що Фонд не зможе розглядати запити допомоги українцям, які перебувають в інших країнах. Пенроуз виступив за виділення грошей “усім жертвам” конфлікту та його наслідків.

Він наголосив, що переказ коштів до Росії чи Білорусі неможливий через санкції.

“Ми не змогли б виділяти кошти Росії або Білорусі, або установам, пов’язаним з їхніми урядами, або особам, які потрапили під санкції, оскільки це порушило б закон про санкції”, – наголосив Пенроуз.

Також він уточнив, що в такому разі в уряду був би спостерігач у фонді, здатний висувати заперечення щодо будь-якого проєкту, який, на їхню думку, може суперечити закону про санкції.

Він пояснив, що фонд збирається спрямувати кошти на законні гуманітарні програми, які є прозорими і підзвітними та надають допомогу тільки цивільним особам, що постраждали.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, шо Абрамович хоче віддати частину грошей від продажу «Челсі» росіянам, тому затягує підписання документів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube