“Якщо я не отримаю 100 000 снарядів за тиждень, загине 1000 людей. Станьте на моє місце”, – Залужний розповів про розмови з Міллі


13:2730.06.2023

Генерал Валерій Залужний каже, що для того, щоб український контрнаступ просувався швидше, йому потрібно більше – кожного виду зброї. І він каже всім, хто його слухає, в тому числі і своєму американському колезі генералу Марку А. Міллі в середу, що ці ресурси йому потрібні вже зараз.

У розлогому інтерв’ю The Washington Post (Інше ТВ пропонує вам повний переклад розмови) Залужний висловив розчарування тим, що в той час як його найбільші західні прихильники ніколи не розпочнуть наступ без переваги в повітрі, Україна досі не отримала сучасних винищувачів, хоча від неї очікують швидкого відвоювання території у росіян-окупантів. Винищувачі F-16 американського виробництва, обіцяні лише нещодавно, навряд чи прибудуть до осені – в кращому випадку.

За словами Залужного, його війська також повинні випускати щонайменше стільки ж артилерійських снарядів, скільки їхній ворог, але через обмеженість ресурсів вони іноді переважають нас його вдесятеро.

Тому його “бісить”, сказав Залужний, коли він чує, що довгоочікуваний контрнаступ України на сході і півдні країни почався повільніше, ніж очікувалося – думка, яку публічно висловлювали західні чиновники і військові аналітики, а також президент Володимир Зеленський, хоча Залужний не мав на увазі Зеленського. За його словами, його війська щодня просуваються вперед – навіть якщо це лише 500 метрів – кожен день.

“Це не шоу”, – сказав Залужний у середу у своєму кабінеті в штабі Генерального штабу України. “Це не шоу, за яким спостерігає весь світ, на яке роблять ставки чи щось подібне. Кожен день, кожен метр дається кров’ю”.

“Без повного забезпечення ці плани взагалі нездійсненні, – додав він. “Але вони здійснюються. Так, можливо, не так швидко, як хотілося б учасникам шоу, спостерігачам, але це їхня проблема”.

Протягом останніх 16 місяців 49-річний Залужний стоїть перед грандіозним викликом – керувати українськими військовими проти більших і краще озброєних російських сил, які все ще займають приблизно п’яту частину території його країни, навіть після успішних контрнаступів минулої осені. Він впорався з цим завданням частково завдяки перетворенню своїх солдатів на сучасні, маневрені сили, навчені тактиці НАТО, а також завдяки відмові від надмірно централізованої командної структури радянського зразка, яка все ще існувала, коли він тільки розпочав навчання.

Питання, які щодня обтяжують його: Коли західні партнери України нададуть зброю, якої він потребує, зокрема, більше боєприпасів і винищувачів F-16? І як можна очікувати, що він впорається з роботою без них?

За словами Залужного, він ділиться своїми побоюваннями з Міллі, яким глибоко захоплюється і вважає другом, кілька разів на тиждень у розмовах, які можуть тривати годинами. “Він абсолютно їх поділяє. І я думаю, що він може допомогти мені позбутися цих турбот”, – сказав Залужний, додавши, що в середу він розповів Міллі, скільки ще артилерійських снарядів йому потрібно на місяць.

У цих розмовах Залужний відверто говорить про наслідки: “У нас є домовленість: 24/7, ми на зв’язку. Тому іноді я можу зателефонувати і сказати: “Якщо я не отримаю 100 000 снарядів за тиждень, загине 1000 людей. Станьте на моє місце”, – сказав він.

Але “не Міллі вирішує, чи отримаємо ми літаки, чи ні”, – сказав Залужний. “Просто поки це рішення приймається, в очевидній ситуації, щодня гине багато людей – дуже багато. Просто тому, що рішення ще не прийнято”.

Хоча F-16 врешті-решт прибудуть, після рішення президента Байдена в травні підтримати міжнародний план з підготовки українських пілотів і відправки літаків, обмеженість українських боєприпасів створює іншу проблему. У лютому Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив, що “поточні витрати України на боєприпаси в багато разів перевищують наші поточні темпи виробництва”. Це означає, що снарядів, про які говорив Залужний, може стати ще менше, чим довше триватиме війна.
Напередодні давно запланованого контрнаступу Україна вперше отримала західні бойові танки, в тому числі “Леопарди” німецького виробництва та бойові машини піхоти. Московські війська створили сухопутний коридор між материковою Росією і Кримом, українським півостровом, незаконно анексованим у 2014 році, де Росія має кілька військових об’єктів. Розрив цього зв’язку завдасть значного удару по здатності Росії поповнювати свої війська.

Ці танки і бойові машини дебютували на полі бою, коли почався контрнаступ на початку цього місяця. Кілька з них вже знищено, визнав Залужний, додавши, що “ми отримали “Леопарди” не для того, щоб на них їздили на парадах або фотографувалися політики чи знаменитості. Вони прийшли сюди на війну. А леопард на полі бою – це не леопард, а мішень”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube