Україна долучилась до європейської програми «Механізм «Сполучення Європи» (ФОТО)


18:5206.06.2023

Відповідну Угоду між Україною та ЄС про участь України у програмі Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи» підписали сьогодні, 6 червня, у Львові Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає Інше ТВ.

«Як ми збираємось використовувати цю можливість? Перш за все, акцент на розвитку експортної логістики на наших західних кордонах. Йдеться про збільшення пропускної здатності автомобільних та залізничних пунктів пропуску. Уже обговорюємо з європейськими партнерами реалізацію шести перших проєктних пропозицій. Подали заяви, уже в червні очікуємо результатів відбору. Паралельно розпочали роботу над підготовкою проєктних пропозицій на наступний рік. Дякую пані Адіні Велян та, загалом, нашим партнерам з ЄС за співпрацю та реальні практичні кроки з інтеграції України в європейський транспортний простір», – заявив Олександр Кубраков.

Підписана Угода відкриває можливість залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Загальний бюджет програми до 2027 року складає близько 21 млрд євро.

Фінансування проєктів поданих на CEF передбачає, що половину вартості компенсує країна-заявниця за рахунок власних джерел чи міжнародних фінансових організацій, а 50% фінансування забезпечується у рамках програми.

У цьому році Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно із іншими державами-членами ЄС подало на розгляд шість пропозицій. Всі вони спрямовані на оптимізацію та модернізацію транспортних потоків з точки зору пропускної здатності інфраструктури на міжнародних автомобільних та залізничних пунктах пропуску.

Також в рамках зустрічі з Адіною Велян Олександр Кубраков розповів європейським партнерам про терористичний акт росії з підриву дамби Каховської ГЕС. Відразу після підписання Віце-прем’єр вирушив на Херсонщину.

Як повідомляло Інше ТВ, Українські залізничники долучаться до відбудови залізничної дільниці в Молдові (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube