Філія “НІБУЛОНу” на Дунаї експортувала перший мільйон тонн зерна


19:0702.06.2023

З моменту запуску філії «Бессарабська» у жовтні 2022 року підрозділ відвантажив на воду більше мільйона зернових.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Бессарабська» – наймолодша філія «НІБУЛОНу», що реалізовується в місті Ізмаїл на річці Дунай. Її потужності в потенціалі складають 300 тис. тонн на місяць, вона – символ стійкості, бо забезпечила можливість стабільного експорту «НІБУЛОНу» під час війни в умовах несталої роботи зернового коридору.

Слід зауважити, що філія обслуговує інтереси широкого кола малих і середніх агровиробників. Закупівельна діяльність «НІБУЛОНу» в інтересах Ізмаїлу охоплює Житомирську, Київську, Сумську, Вінницьку, Черкаську, Полтавську, Дніпропетровську, Кіровоградську, Хмельницьку та Тернопільську області і, звісно, південь України.

Зараз «Бессарабська» демонструє поступове зростання показників. З січня до травня 2022 року вдалося збільшити експорт на 44 % зі 100 тис. тонн до близько 190 тис. тонн на місяць. У планах філії зробити 200 тис. тонн уже в червні.

Зростання експорту стає можливим завдяки планомірним інвестиціям, які повинні сягнути до $50 млн та спрямовані як на формування вагомих потужностей зберігання філії, так і переробку зернових на борошно для подальшого експорту продукції з доданою вартістю. Це дуже важливо для дунайського регіону, де відсутні ємності для зберігання й накопичення, що суттєво погіршує вивантаження. Після реалізації інвестиційного проєкту філія зможе відвантажувати до 60 вагонів збіжжя на добу.

Для продовження розбудови інфраструктури філії «Бессарабська» наразі критично важливо отримати позитивне рішення Міжвідомчої координаційної ради з питань реалізації в Україні Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті.

В компанії сподіваються, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України найближчим часом розгляне питання філії «Бессарабська» як об’єкту, що успішно пройшов оцінку транскордонного впливу на довкілля за процедурою дотичної держави – Румунії.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube