Держдеп США схвалив продаж Україні NASAMS та супутнього обладнання на $285 млн.


23:3124.05.2023

Державний департамент США ухвалив рішення, яким схвалив можливий військовий продаж Уряду України новітніх зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) та пов’язаного з ними обладнання орієнтовною вартістю 285 мільйонів доларів США.

Про це повідомило Агентство оборонного співробітництва при Міністерстві оборони США, передає Інше ТВ.

Агентство оборонного співробітництва надало необхідну сертифікацію, повідомивши про це Конгрес.

Згідно повідомлення, уряд України звернувся з проханням придбати Національну передову зенітно-ракетну систему (NASAMS), яка включає в себе: один (1) радар AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar. Також включено Центр розподілу вогню (ЦРП); пускові установки для каністр, засоби захищеного зв’язку, GPS-приймачі, завантажувачі кодів і комплекти кабелів; набори інструментів; випробувальне обладнання; допоміжне обладнання; тягачі; генератори; технічна документація; запасні частини; технічна підтримка Уряду США і підрядника; та інші пов’язані з цим елементи матеріально-технічного забезпечення і супроводу програми. Загальна оціночна вартість становить 285 мільйонів доларів США.

«Запропонований продаж сприятиме досягненню зовнішньополітичних цілей та цілей національної безпеки Сполучених Штатів шляхом посилення безпеки країни-партнера, яка є рушієм політичної стабільності та економічного прогресу в Європі.

Україна має нагальну потребу в посиленні своїх можливостей для захисту від російських ракетних ударів та авіації. Придбання та ефективне розгортання цього потенціалу посилить здатність України захищати свій народ і захищати критично важливу національну інфраструктуру», – йдеться в повідомленні.

В Агентстві оборонного співробітництва при Міноборони США підкреслили, що запропонований продаж цього обладнання та підтримка не змінять базового військового балансу в регіоні.

Як повідомляло Інше ТВ, Є проблема. РФ умисно виснажує ППО України© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube