Орбан знову в центрі скандалу – порівняв ЄС з Гітлером. Йому відповіли – вас тут ніхто не тримає


14:5215.05.2023

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан порівняв євроінтеграцію з планами фюрера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера щодо європейської єдності.

“Візантійці, Карл Великий, Бісмарк, Наполеон і Гітлер – всі вони, нехай і в рамках різних принципів, мріяли про європейську єдність, і згодом зверталися до ідеї “ще тіснішого союзу”, — заявив Орбан.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський та чеська єврокомісарка Вера Юрова розкритикували його слова, передають Euractiv і Ліга.

Так, Ліпавський зазначив, що угорців “ніхто не змушує бути частиною ЄС, якщо вони відчувають дискомфорт”.

Єврокомісарка Юрова заявила, що після кожної такої заяви прем’єра Угорщини, страждає репутація країни.Вона додала, що у неї є “давні сумніви щодо демократичности Угорщини”, проте з деякими угорськими дипломатами, на її думку, ще можна вести переговори з питань, які вимагають одностайного голосування на рівні ЄС.

Нагадаємо, 26 січня 2023 року глава угорського уряду порівняв Україну з Афганістаном і назвав її “нічийною землею”. МЗС викликало посла Угорщини “для відвертої розмови”.

24 лютого угорський прем’єр застеріг світ від того, щоб той не “заганяв у кут” Москву в питанні війни. На його думку, Росія не може виграти на полі бою в Україні, але це нібито може призвести до ядерної війни.

31 березня Орбан заявив, що лідери країн Євросоюзу нібито можуть відправити якісь “миротворчі сили” до України.

6 травня Орбан заявив, що частина України ісконно угорські території, а перемогти РФ неможливо© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube