Зеленський взяв участь в Іфтарі військових-мусульман і оголосив про нову традицію (ФОТО)


22:0807.04.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування в Україні нової традиції – проведення на офіційному рівні Іфтару під час священного для мусульман місяця Рамадан.

Про це він зазначив під час першого такого Іфтару за участю військовослужбовців-мусульман, представників дипкорпусу і Меджлісу кримськотатарського народу, повідомляє Укрінформ.

“Сьогодні ми започатковуємо таку традицію для України – Іфтару саме на офіційному рівні разом з нашими героями – присутніми воїнами-мусульманами, разом з Меджлісом кримськотатарського народу, разом з представниками всієї мусульманської спільноти України. І цим ми стверджуємо, що Україна цінує кожну людину, цінує кожну спільноту”, – сказав глава держави.

Президент підкреслив, що різноманіття, закріплене повагою, є частиною характеру незалежної України.

“І хай такий наш характер завжди зміцнюється і направляє саме на добрі справи”, – зауважив він.

Зеленський запевнив, що Україна вдячна мусульманам нашої держави і всій мусульманській спільноті світу, хто однаково з українцями прагне миру і захисту від зла.

“Україна завжди пам’ятатиме тих, хто б’ється, аби на всій нашій території була свобода і безпека. Усі ми об’єднані вірою, і нам напевно не дано знати усього шляху, який попереду, але ми всі впевнені в одному: нас не зламати, не роз’єднати і не стерти, особливо наше головне – не стерти наші цінності, бо ми йдемо з повагою заради єдності і ради свободи. Ми довіряємо Тому, хто дав нам це головне, хто дав нам життя, і віримо, що прийде день, коли Він дасть нам і Перемогу”, – сказав Президент.

Зеленський узяв участь в Іфтарі мусульман і оголосив про започаткування в Україні нової традиції 01
Зеленський узяв участь в Іфтарі мусульман і оголосив про започаткування в Україні нової традиції 02
Зеленський узяв участь в Іфтарі мусульман і оголосив про започаткування в Україні нової традиції 03
Зеленський узяв участь в Іфтарі мусульман і оголосив про започаткування в Україні нової традиції 04
Зеленський узяв участь в Іфтарі мусульман і оголосив про започаткування в Україні нової традиції 05
Зеленський узяв участь в Іфтарі мусульман і оголосив про започаткування в Україні нової традиції 06

Як відомо, Іфтар – розговіння, вечірній прийом їжі під час місяця Рамадан. Проводиться після вечірньої молитви за місцевим часом.

Наприкінці ХХ ст. мусульмани стали організовувати Іфтар в різних країнах для не тільки для мусульман. Вони використовують його для зміцнення зв’язків між представниками різних національностей, що проживають у країні, ознайомлення з життям мусульман. © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube