В США готуються оголосити репортера Wall Street Journal Гершковича неправомірно затриманим. Що це означає


17:3804.04.2023

Адміністрація Байдена готується офіційно оголосити репортера Wall Street Journal Евана Гершковича неправомірно затриманим, що дозволить залучити ресурси уряду США до роботи над його звільненням, повідомили два американські чиновники.

Про це пише CNN 

За словами посадовців, це рішення буде прийнято після внутрішнього розслідування обставин його арешту і очікується найближчими днями. Після цього американські чиновники з офісу Державного департаменту у справах заручників очолять зусилля США, спрямовані на повернення Гершковича додому.

Минулого тижня головний заступник прес-секретаря Держдепартаменту Ведант Патель заявив, що не хоче випереджати процес, але не вірить у правдивість звинувачень проти журналіста. Росія звинуватила Гершковича, який проживає в Москві, у шпигунстві. Джон Кірбі, координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій, назвав це звинувачення “нісенітницею”.

Державний секретар США Ентоні Блінкен розмовляв на вихідних з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і закликав до “негайного звільнення” Гершковича. Але ще до цієї розмови адміністрація Байдена надіслала Росії чіткі сигнали щодо арешту Гершковича. У четвер Державний департамент викликав посла Росії в США Анатолія Антонова, який зустрічався з заступником держсекретаря з політичних питань Вікторією Нуланд, за словами двох американських чиновників. За словами одного з американських чиновників, Антонов не відповів і зачитав російську публічну заяву.

Обмін ув’язненими призвів до звільнення двох останніх американців, яких незаконно утримували в Росії. У той час як американські чиновники починають розглядати шляхи звільнення Гершковича, деякі з них стурбовані тим, що обмін полоненими в цій справі може стимулювати викрадення американських журналістів, сказав один з американських чиновників.

Головний редактор Wall Street Journal Емма Такер заявила на вихідних, що вона сподівається, що США швидко визнають Гершковича незаконно затриманим. Вона сказала, що це було б офіційним визнанням того, що звинувачення проти журналіста “повністю фальшиві”.

Нагадаємо, Блінкен закликав американських громадян негайно залишити Рф після звинувачень репортера в шпигунстві з подальшим затриманням.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube