Зеленський нагородив бійців СБУ та Нацгвардії (ФОТО, ВІДЕО)


15:4924.03.2023

Президент Володимир Зеленський узяв участь в урочистостях з нагоди 31-ї річниці Служби безпеки України та 9-ї річниці Національної гвардії і відзначив військових нагородами.

Президент звернувся до генералів, офіцерів, сержантів і курсантів СБУ щодо завдань оновленої бойової Служби безпеки України.

-Сьогодні ми – напередодні Дня Служби безпеки України – вшановуємо подвиг і силу нашої СБУ, нової СБУ, бойової СБУ. Український народ прагнув мати таку Службу безпеки своєї держави, якою міг би пишатися, якій міг би бути щиро вдячним і завдяки якій – міг би відчувати впевненість, що Україна буде захищена від усіх загроз, якими б вони не були.

Час повномасштабної війни за нашу державу поставив Службу в умови постійного бою за Україну і водночас – жорсткого внутрішнього відбору, внутрішнього очищення. Я вдячний вам за те, що ви з честю долаєте всі випробування, достойно захищаєте Україну і гарантуєте нашій державі міцний безпековий фундамент! Фундамент, частинами якого вже стали численні ваші успіхи в боях проти окупанта, у протистоянні внутрішньому ворогу, у захисті України від зла і підлості колаборантів, – сказав президент.

Зеленський зауважив, що деталі багатьох завдань і бойових операцій спецслужби можна буде розповісти лише згодом, після перемоги України.

“Але всі українці й українки вже можуть бути впевненими в тому, що Служба безпеки нашої держави додаватиме більше й більше героїчних сторінок до нашої національної історії, історії нової незалежної України”, – сказав президент.

Глава державий вручив державні нагороди військовослужбовцям СБУ. Зокрема, передав орден “Золота Зірка” рідним загиблого Героя України. Зеленський також вручив ордени Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, “За мужність” ІІ ступеня, “За мужність” ІІІ ступеня, Данила Галицького, медалі “За військову службу Україні” та “Захиснику Вітчизни”. 

ФОТО ОП

У п’ятницю 24 березня відбувся також випуск 334 офіцерів Нацгвардії, серед яких – 263 випускники Національної академії НГУ та 71 випускник Київського інституту НГУ. 11 випускників закінчили виші із золотою медаллю, 22 мають статус учасників бойових дій. ФОТО НГУ

Глава держави наголосив, що Національна гвардія стала одним із ключових елементів загальної системи захисту нашої держави, який не дає ворогу здолати Україну: і протягом років війни на Донбасі, і з перших хвилин повномасштабного вторгнення РФ.

-Сьогодні ми додаємо до нашої перемоги, яку українці наближають усіма силами, ще триста тридцять чотири причини. Триста тридцять чотири воїни Національної гвардії, які завершили навчання і приєднуються до Сил оборони та безпеки України. Триста тридцять чотири офіцери, яким належить за будь-яких обставин примножувати славу України, захищати волю України, дбати про українців і українок, які будуть поруч: у ваших підрозділах, на ваших позиціях, на ваших ділянках фронту чи будь-де іще, де ви будете діяти. Захищати державу і своїх бійців; пам’ятати, що перемогою України стане сума стійкості, сміливості і результативності всіх, хто бʼється за Україну; всюди захищати честь України, наших Сил оборони та безпеки, Національної гвардії України – це ваш шлях, шлях українських офіцерів. Вірю, що ви зможете гідно пройти цей шлях, – сказав Зеленський

Зеленський вручив орден “Золота Зірка” майору Вадиму Ященку, якому присвоєно звання Героя України. Ященко виконував бойові завдання зі знищення ворога на Харківщині, закріплення позицій для забезпечення просування українських підрозділів, зачистки звільнених населених пунктів.

У червні 2022 року майор надав домедичну допомогу пораненому гвардійцю, але під час евакуації потерпілого сам зазнав мінно-вибухової травми, множинних осколкових поранень та травматичної ампутації пальця ноги. Однак, ризикуючи власним життям, Вадим урятував побратима.

Крім того, Зеленський вручив високі державні нагороди ще дев’ятьом нацгвардійцям. 

ФОТО НГУ

Також із рук президента орден отримав Герой України майор Дмитро Башкінцев. Майор разом із групою виконав низку важливих бойових завдань на Луганщині та Донеччині.

“Золоту Зірку” також одержав полковник Олександр Півненко, якому присвоєно звання Героя України. Півненко бере участь в обороні Бахмута Донецької області. Його підрозділ нацгвардійців неодноразово знищував ворожу техніку та живу силу ворога, допомагав з евакуацією мирного населення.

 

На обох заходах хвилиною мовчання відзначили пам’ять полеглих воїнів та всіх захисників, які віддали свої життя в боях за незалежність України.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube