УПЦ МП заявила, що з печер не піде, Лавру буде захищати (ВІДЕО)


14:0423.03.2023

Синод Української православної церкви Московського патріархату заявив, що захищатиму Києво-Печерську Лавру “всіма законними засобами” та не покине її територію після 29 березня

Про це йдеться у зверненні синоду УПЦ МП.

“Закликаємо всіх кріпитися у вірі, підсилити свої молитви та всіма законними засобами захищати нашу найдорожчу святиню – Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру”, – наголосили в заяві.

В УПЦ МП заявили про наростальний тиск і закликали вірян до “твердого і непохитного стояння у вірі, яка проповідує не розбрат, а єднання, не злобу, а примирення, не жорстокість, а милосердя”.

Церковники почали хвалитися, що відновлювали Лавру, яка була в оренді з 1988 року. Нині ж влада намагається їх “всебічно залякати, умовити на якийсь “компроміс” і, в результаті, просто знищити”.

Синод УПЦ МП у відповідь начебто на звернення “благословити духовний труд по захисту нашого законного права й надалі молитися у Києво-Печерській Лаврі”, пообіцяли, що “жодні причини не зможуть зламати нашу тверду волю відстоювати святе Православ’я”.

“Масштабний тиск на вірян Української православної церкви зростає, і сьогодні ми звертаємось до усіх вас, возлюблені у Христі браття і сестри, зі словом живої любові та закликом до твердого і непохитного стояння у вірі”, – йдеться в заяві.

Також у відеозверненні на YouTube-каналі Лаври митрополит Павло (Лебідь) заявив, що навіть після припинення договору оренди ченці не можуть виселитися з Києво-Печерської Лаври.

“Нам дали два тижні – до 29 березня – виселилися з господи. Ми не зможемо цього зробити з будь-якої причини. Тому що за 35 років братія зробила все, щоб упорядкувати життя для монахів і паломників. У нас просто немає місця, куди це все – кухні, пральня. У нас немає місця, а ми не маємо наміру щось залишати”, – йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) має піти з Києво-Печерської лаври до 29 березня. Наразі також на території Києво-Печерської лаври працює комісія з перевірки наявності, умов зберігання та стану збереженості культурних цінностей, що передавалися з Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічому монастирю) Української Православної Церкви. Її створили згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Нагадаємо також: В Мінкульті дивуються здивуванню УПЦ МП щодо закриття доступу в печери Лаври – про комісію всі знали, почалася “інвентаризація” мощів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube