В Китаї прокоментували ордер путіну – знову говорять про справедливість, хоч ніхто не знає, що мається на увазі


12:5620.03.2023

МЗС Китаю відреагувало yа видачу ордера на арешт Путіну.

За словами речника міністерства, Міжнародний кримінальний суд “має зайняти справедливу позицію” щодо президента рф.

Про це пише News.sky.

Китай також наполягає на тому, що візит президента Сі до Москви має на меті сприяти встановленню миру. Але послідовне твердження про його нейтралітет стає дедалі важчим на тлі ймовірних проявів дружби і теплоти з боку Москви цього тижня, – пише видання.

Останні кілька днів також ускладнили виправдання візиту для китайського лідера, який прагне виглядати відповідальним державним діячем: ордер на арешт Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом (МКС), і фотографії, на яких він прогулюється незаконно захопленим і окупованим Маріуполем, виглядають не найкращим чином.

На прес-конференції представник Міністерства закордонних справ повторив, що лінія щодо України залишається незмінною: на відміну від багатьох західних держав, Китай ніколи не постачав зброю жодній зі сторін, він заявляє, що послідовно виступає за мир і має всі можливості для того, щоб стати його посередником.

Але щодо ордеру на арешт, виданого МКС, пролунав більш нюансований тон.

Прес-секретар Ван Веньбінь заявив, що МКС “повинен зайняти об’єктивну позицію”, що він повинен “уникати подвійних стандартів” і “триматися подалі від політизації”.

Хоча це явно слова уряду, який, як видно, не визнає ордер, вони також не є настільки зневажливими, як могли б бути.

По суті, вони є ще одним прикладом ретельних вивертів, до яких вдається Китай, на словах дотримуючись неупередженості, а на ділі тихо постачаючи Росії фінансові технології та дипломатичне прикриття. Це виверти, які, можливо, буде все важче виправдати, якщо і коли два союзники зблизяться, – відзначає видання.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube