Путінська система від внутрішньої напруги тріщить по швах. Чутки з Кремля


11:5920.01.2023

Як не дивно, вчорашній демарш Ірану може мати більше значення для внутрішньої ситуації в ремлі, ніж нам здавалось. На фоні вчорнашніх новин про активну військову допомогу Україні від різних країн це викликало дуже гостру реакції в оточенні путіна, особливо після безплідної телефонної розмови президента рф з президентом Ірану.

Про це пише Телеграм-канал Генерал СВР, відомий своїми інсайдами з кремлівських кабінетів.

“Всупереч словам прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова, вчора президент Росії Володимир Путін уже традиційно на Водохреще НЕ купався в ополонці і навіть НЕ занурювався в неї. Взагалі, останніми роками президент намагається триматися подалі від ополонки і навіть ванни приймає зі стабільною температурою води 36,6⁰ С. У минулі роки роль Путіна, який здійснював водохресні обмивання в крижаній воді, виконував дублер, але в листопаді минулого року в основного дублера президента було загострення хронічного захворювання нирок, і лікарі не рекомендували поки що піддавати його екстремальним навантаженням. Тим більше, що зараз двійник Путіну просто необхідний. Саме дублер, зважаючи на погане самопочуття президента, проводить більше половини очних зустрічей і відвідує заходи від імені глави держави. З цих причин вирішили не ризикувати і запропонували вірити словам Пєскова.
У Путіна вчора були куди важливіші справи, ніж бовтатися в ополонці. Президент провів телефонну розмову з президентом Ірану Ебрахімом Раїсі. Варто зазначити, що вчора ж МЗС Ірану повідомило про невизнання “нових територій” і Криму частиною Росії, що, звичайно, засмутило Путіна. Але й розмова з президентом Ірану не задалася. Іранське керівництво затримує поставки балістичних ракет, пускових установок до цих ракет і безпілотних літальних апаратів. Та невелика кількість балістичних ракет, яку вже поставлено, без пускових установок марна. Навіть безпілотні літальні апарати, з якими ЗСУ навчилися ефективно боротися, і ті Іран постачати в необхідних кількостях не поспішає. Путін дуже просив іранського колегу поквапитися з відправками, але отримав традиційно “східні” обіцянки. Чи будуть обіцянки Ебрагіма Раїсі реалізовані і як швидко, в російському керівництві не знають. Після закінчення розмови Путін оптимізму не випромінював.
На вечірній нараді в режимі відеозв’язку з представниками керівництва силового і військового блоків президент поділився неоднозначними результатами телефонних переговорів із президентом Ірану і… нарвався. Зі слабо завуальованим роздратуванням і погано приховуваною критикою попередніх рішень президента виступив секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев. Патрушев поставив Путіну кілька риторичних запитань, які не вимагали відповіді, а скоріше містили невтішні відповіді в самій постановці.

Так, секретар Радбезу поцікавився, якими силами президент збирається проводити наступ, що готується, одразу на кількох напрямках на фронті, у світлі передачі Україні нових обсягів озброєнь з боку Заходу. Поцікавився Патрушев, і як Путін збирається вигравати війну або хоча б утримувати “нові території”, які за конституцією тепер входять до складу Росії, і як президент збирається укладати мир або, щонайменше, переходити до перемир’я, коли противник сильний, озброєний, натхненний і не має жодного бажання йти на компроміс. Фінальними питаннями були – як сильно замерзла Європа, наскільки відчутно відбилася “міграційна” криза з українськими біженцями на рішучості Заходу і, найцікавіше, дослівно: “на хера висувати такі ультиматуми, за якими слідують власні поразки”.

Після виступу Патрушева президент виголосив коротку промову, що переходила в крик зі звинуваченнями на адресу військового керівництва, і закрив нараду.

Начальник Генерального штабу Збройних сил РФ Валерій Герасимов після наради зв’язався з Патрушевим і висловив свою підтримку всьому сказаному секретарем Радбезу.
Глобального розколу в путінському оточенні поки що немає, але система від внутрішньої напруги тріщить по швахя, і будь-який різкий рух може стати тригером до її обвалення”, – пише Генерал СВР.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube