Митрополит Павло не підписав Акт повернення Успенського собору та Трапезної церкви Лаври від УПЦ МП. Але в Мінкульті кажуть, що це не є перешкодою


13:5605.01.2023

Сьогодні, 5 січня, завершила роботу Комісія для приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української Православної Церкви МП до держави.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України, передає Інше ТВ.

Згідно повідомлення, Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. Окрім того, робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стану іконостасів та ікон, іншого майна, що не можна відокремити від культових будівель (наприклад, Царські врата, люстри), щоб повернути його балансоутримувачу. 

До складу комісії увійшли представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного заповідника, Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічий монастир/Української православної церкви та юридичної компанії «Міллер».

«Свято-Успенська Києво-Печерська лавра з 1990 року входить до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Трапезна церква є пам’яткою архітектури національного значення, відтак дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження пам’яток культурної спадщини. Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми будемо притримуватися і надалі. Дякую членам комісії за швидку та ефективну роботу в інтересах держави», – сказав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Зазначимо, що на останнє засідання комісії 5 січня не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Утім, відмова від такого підписання не є перешкодою для повернення державного майна. Відсутність митрополита Павла запротокольовано членами Комісії, а сам Акт, що підписаний з боку Заповідника, направлено іншій стороні на ознайомлення. 

«Оскільки одна зі споруд (Трапезна церква) є пам’яткою архітектури національного значення, дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження пам’яток культурної спадщини. Лише цінуючи нашу історію, ми можемо боротися за майбутнє з чистою совістю»,- прокоментувала керівниця практики захисту бізнесу, адвокатка Ангеліна Климчук. 

Як повідомляло Інше ТВ,  У УПЦ МП закінчилась оренда 2 храмів на території Лаври. Митрополит Павло звернувся до Зеленського (ВІДЕО).

З 1 січня Успенський собор та Трапезна церква Києво-Печерської лаври зачинені у зв’язку з виселенням УПЦ МП.

4 січня стало відомо, що Святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Христового Предстоятель Православної Церкви України та Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Митрополит Павло не підписав Акт повернення Успенського собору та Трапезної церкви Лаври від УПЦ МП. Але в Мінкульті кажуть, що це не є перешкодою' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube