У Конгресі США попередньо домовились про $45 млрд. для України – Байден просив 37 млрд.


10:5320.12.2022

У Конгресі США попередньо домовилися про виділення понад $45 млрд на допомогу Україні для захисту від російського вторгнення. Вони передбачені у законопроєкті про державні видатки, який Конгрес має ухвалити цього тижня.

Про це пише Bloomberg.

Ця сума більша, ніж просив у листопаді Білий дім. Тоді йшлося про $37,7 млрд як фінансової, так і оборонної підтримки.

Законопроєкт мають ухвалити до 24 грудня, щоб запобігти шатдауну, тобто зупинці діяльності урядових органів США.

Він передбачає видатки на $1,7 трлн до 30 вересня, коли у США закінчується фінансовий рік, зокрема $858 млрд – на національну оборону.

Загальний обсяг фінансування, запропонований у законопроєкті, набагато перевищує $1,5 трлн, виділених попереднього року.

Цей транш допомоги може стати останнім для України на деякий час, враховуючи значний скептицизм республіканців у Палаті представників щодо військових зусиль.

Законопроект також передбачає виділення 41 мільярда доларів на ліквідацію наслідків стихійних лих для громад США, які постраждали від нещодавніх ураганів та лісових пожеж.

“Біль від інфляції для американських сімей є реальним, і він відчувається прямо зараз у всьому федеральному уряді”, – заявив голова Комітету Сенату з питань асигнувань Патрік Ліхі у своїй заяві після оприлюднення законопроекту. “Наш двопартійний, двопалатний, комплексний законопроект про асигнування безпосередньо інвестує в полегшення тягаря інфляції для американського народу, починаючи від фінансування програм харчування та житлової допомоги, закінчуючи витратами на енергоносії та доступністю освіти в коледжах”.

Законопроект на 4 155 сторінках був поданий після години ночі у вівторок.

Випуск законопроекту був затриманий на кілька годин, оскільки демократи сперечалися з приводу формулювань, пов’язаних з розташуванням нової штаб-квартири Федерального бюро розслідувань, поки не був досягнутий компроміс, який задовольнив би законодавців з Меріленда і Вірджинії. Компроміс, досягнутий за посередництва лідера більшості в Сенаті Чака Шумера, вимагає консультацій із законодавцями обох штатів, за словами помічника.

У загальному законопроекті більшість демократів погодилася на збільшення фінансування оборони приблизно на 10%, обмеживши фінансування не оборонних потреб збільшенням на 5,5%, щоб отримати достатню підтримку республіканців для прийняття цього заходу відповідно до правил блокування в Сенаті. Фінансування програм для ветеранів буде збільшено на 22%, сказав Ліхі.

Кожна партія підкреслила різні частини пакету як досягнення.

Республіканці зазначили, що законодавство забезпечить американським військовим підвищення зарплати на 4,6% і розширить програму найму більшої кількості поліцейських на 32%.

Демократи похвалилися тим, що законодавство збільшує гранти на догляд за дітьми на 30%, а також виділяє більше грошей для Національних інститутів охорони здоров’я, Агентства з охорони навколишнього середовища та Служби національних парків.

Сенат проголосує першим і має намір прийняти цей захід до четверга, не залишаючи Палаті представників часу вимагати змін до різдвяних канікул. Дотримання дедлайну вимагатиме співпраці всіх сенаторів.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'У Конгресі США попередньо домовились про $45 млрд. для України – Байден просив 37 млрд.' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube