Через рашистські обстріли Запорізька АЕС знов повністю знеструмлена


07:3603.11.2022

Вчора, 2 листопада 2022 року, в результаті рашистських обстрілів пошкоджено дві останні високовольтні лінії зв‘язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою. О 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. Включились всі 20 дизель-генераторів.

Про це сьогодні, 3 листопада, зранку повідомили в НАЕК «Енергоатом», передає Інше ТВ.

Наразі схема живлення власних потреб ЗАЕС оптимізована, залишено в роботі 9 дизель-генераторів. Енергоблоки 5 та 6, які були в гарячому стані, переводяться в холодний стан.

Пального для роботи дизель-генераторів в режимі повного знеструмлення ЗАЕС залишається на 15 діб. Розпочався зворотний відлік часу.

Через окупацію станції і втручання представників Росатому в її роботу можливості української сторони щодо підтримання ЗАЕС в безпековому режимі значно обмежені.

«Вчергове звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових, та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу!», – також мовиться в повідомленні НАЕК «Енергоатом».

Як повідомляло Інше ТВ, На ЗАЕС окупанти анулюють перепустки українського зразка для персоналу, а на даху енергоблоку встановили воєнне обладнання – розвідка© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube