РФ про “зерновий коридор”: рух призупинено, Зеленський: рухаємось далі


20:3831.10.2022

Міністерство оборони Росії заявляє, що призупиняє рух так званим “зерновим коридором”, яким відбувається експорт зерна з України.

“До прояснення ситуації навколо вчиненої Україною 29 жовтня ц.р. терористичної акції проти бойових кораблів і цивільних суден у м. Севастополь, рух коридором безпеки, визначеним “Чорноморською ініціативою”, призупинено”.

У відомстві уточнили, що РФ “не виходить” з угод, а “призупиняє їхню дію”.

“У зв’язку з цим, рух суден коридором безпеки є неприпустимим, оскільки українське керівництво та командування ЗСУ використовують його для ведення бойових дій проти Російської Федерації.

В умовах, що складаються, не може бути й мови про гарантії безпеки будь-якого об’єкта на зазначеному напрямку до прийняття українською стороною додаткових зобов’язань не використовувати цей маршрут у військових цілях”.

Міноборони додало, що оскільки посередником в угодах виступає генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, відомство довело до нього і Ради безпеки ООН свою позицію.

“Розраховуємо на сприяння міжнародної організації в отриманні гарантій з боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів, визначених в інтересах вивезення сільськогосподарської продукції, для ведення бойових дій проти Російської Федерації”.

Україна продовжує виконання зернової ініціативи в рамках домовленостей з ООН і Туреччиною і сподівається, що сторони-партнери “заспокоять” риторику РФ, яка оголосила про вихід із “зернової угоди”.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив на брифінгу з прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою у Києві.

Він нагадав, що в рамках так званої “зернової угоди” існують два паралельні документи, зокрема перший укладений між Україною, ООН і Туреччиною.

“Серед цих трьох суб’єктів я не чув, щоби хтось був не згодний і хотів би зупинити зернову ініціативу. Тому тут ми продовжуємо, як і домовлялися”, – заявив Зеленський.

Другий документ укладено між Росією, Туреччиною та ООН. У цьому контексті президент зауважив, що “не чув, щоб його Туреччина чи ООН порушили, оскільки вони не зацікавлені в тому, щоби принести голод до країн Африки, Азії”.

“Безумовно, якщо Росія каже, що вона виходить із зернової ініціативи, говорить про те, що вона виходить із домовленостей останніх трьох сторін, це говорить про те, що Росія порушує ці домовленості”, – наголосив голова держави.

Зеленський зазначив, що світ вже звик до тієї чи іншої російської риторики з боку офіційних та неофіційних представників РФ, проте він розраховує на те, що партнери зможуть її “заспокоїти”.

“Я впевнений і віритимемо, що партнери зможуть заспокоїти риторику РФ. Ми ж зі свого боку продовжимо зернову ініціативу. Тому що розуміємо, що несемо у світ стабільність на ринки харчової продукції”, – додав Зеленський. 

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'РФ про “зерновий коридор”: рух призупинено, Зеленський: рухаємось далі' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube