МАГАТЕ відвідає два ядерні об’єкти в Україні на її запит – буде шукати “брудну бомбу”


07:2425.10.2022

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Ґроссі в понеділок заявив, що інспектори організації найближчим часом відвідають два ядерні об’єкти в Україні на тлі звинувачень Росії про “брудну бомбу”.

Він повідомив, що МАГАТЕ відомо про заяви Росії щодо нібито діяльності з виробництва ядерної зброї на двох ядерних об’єктах в Україні. Він підкреслив, що об’єкти перебувають під гарантіями агентства й регулярно іспектуються.

“МАГАТЕ провело інспекцію одного з цих об’єктів місяць тому, і всі наші висновки відповідали деклараціям України про гарантії. Там не було виявлено жодної незадекларованої ядерної діяльності або матеріалів”, – зазначив Ґроссі.

Він додав, що інспектори МАГАТЕ готуються знову відвідати ці об’єкти найближчими днями після отримання запиту України з метою виявити “будь-яку можливу незаявлену ядерну діяльність та матеріали”.

Раніше стало відомо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба офіційно запросив МАГАТЕ надіслати місію в Україну, щоб спростувати вигадки Москви про нібито розробку “брудної бомби”.

Останніми днями міністр оборони Росії Сергєй Шойгу і глава Генштабу Валерій Герасімов активізували телефонні розмови з західними колегами про нібито заплановану провокацію України.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'МАГАТЕ відвідає два ядерні об’єкти в Україні на її запит – буде шукати “брудну бомбу”' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube