В Туреччині спустили на воду корвет класу Ada «Гетьман Іван Мазепа» (ФОТО, ВІДЕО)


22:1002.10.2022

Сьогодні, 2 жовтня, в Стамбулі на військовій верфі підприємства Istanbul Naval Shipyard відбулась церемонія спуску на воду першого корвета Ada MILGEM, який будується на замовлення Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

У церемонії спуску бойового корабля з найменуванням “Гетьман Іван Мазепа” взяв участь командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Олексій Неїжпапа.

Про це повідомили в Командуванні ВМС ЗСУ, передає Інше ТВ.

– Сьогоднішня надважлива для України та її Військово-Морських Сил подія вкотре засвідчує, що в умовах вирішальної війни за нашу незалежність і територіальну цілісність, за волю багатонаціонального українського народу, за свободу і гідність ми маємо прекрасного друга – Турецьку Республіку, – звертаючись до присутніх, наголосив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа. – Наше співробітництво отримує ще один вимір – прекрасний корвет, який вже скоро захищатиме Україну, вільне судноплавство, що безумовно є спільною метою наших країн, – дода він.

Слід нагадити, що у липні минулого року в рамках двостороннього військового співробітництва Україна отримала від Туретчини оновлену версію розвідувально-ударного безпілотного комплексу Bayraktar ТВ2 зі збільшеним радіусом дії для національного флоту, а вже у вересні було закладено кіль майбутнього корвета.

Також участь в церемонії спуску на воду взяла Перша леді Олена Зеленська.

 «У таких випадках до суден звертаються як до людей – із повагою та настановою. Отже, корвете «Гетьман Іван Мазепа», бажаю тобі з честю нести український прапор. Попутного вітру, спокійного моря й лише перемог! Завжди пам’ятай свою турецьку батьківщину і неси славу Україні!», – написала Олена Зеленська.

Цей корвет стане першим кораблем такого класу для Військово-морських Сил ЗС України. Питання озброєння для українського корвета, за даними відкритих джерел, остаточно не вирішене.

Як повідомляло Інше ТВ,  у серпні Володимир Зеленський підписав Указ, що перший корвет класу Ada для Військово-морських сил Збройних Сил України носитиме ім’я запорізького гетьмана Івана Мазепи. © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube